dom po remoncie

Remont mieszkania wiążę się z hektolitrami wylanego potu, dużą dawką nerwów, kolejnymi siwymi włosami, ale także z dużą ilością wydanej gotówki. Są jednak osoby, które za wszelką cenę starają się oszczędzić i oszczędzają na tym co nie trzeba, przez co narażają się na koleje koszty i zwyczajnie zostają Januszami biznesu. Jeżeli i Ty nie chcesz dołączyć do tego mało zaszczytnego grona, to koniecznie poznaj 5 rzeczy, na których nie możesz oszczędzać remontując samodzielnie mieszkanie.

Rzecz pierwsza: farba do malowania

Czasami skuszą nas promocje i niskie ceny, nie pomaga także „pomoc” sprzedawcy, który zawsze chce nam „wcisnąć” najdroższy produkt, a więc w opozycji do niego kupujemy ten najtańszy i co…potem żałujemy, bo przecież niska cena to i niska jakość, szczególnie gdy zakupiliśmy tanią farbę do malowania. A więc jeżeli już tego dokonaliście, to gratulujemy tytułu Janusza biznesu, bo taka farba do niczego się nie nadaje. Przede wszystkim nie kryje bądź fatalnie kryje, ale to także nie wszystko, dodatkowo jeszcze odpada i kruszy się. I na nic nie sprawdzi się gruntowanie jeżeli macie do czynienia z farbą bez jakości. Dlatego dobra farba   w trakcie remontu to podstawa i tutaj jedynym słusznym rozwiązaniem jest stawianie na dobre marki, które choć są droższe to jednak warto więcej zapłacić i ułatwić sobie pracę.

Rzecz druga: kleje

Remontując mieszkanie należy zainwestować w klej profesjonalny. Jest on niezbędny zarówno podczas tapetowania, ale także napraw. Jednak nie można wybrać kleju uniwersalnego, bo uniwersalny znaczy w tym przypadku do niczego. Nie ma kleju, który sprawdzi się zarówno podczas tapetowania, jak i klejenia rur. Zatem jeżeli zakupiliście produkt uniwersalny, to zwyczajnie daliście się oszukać i taki produkt na nic się Wam zda. Dlatego też dla Waszego zdrowia psychicznego i oszczędności, odwiedźcie stronę ataszek.pl, gdzie znajdziecie najlepsze kleje, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających specjalistów.

Rzecz trzecia: panele

Nieraz omamią nas reklamy, gdzie przedstawiane są panele w bardzo korzystnej cenie i już w te pędy biegniemy do marketu budowlanego tylko po to, aby inny Janusz biznesu nas nie wyprzedził. Ale jak to zwykle bywa reklam nas omamiła, a rzeczywistość okazała się inna i nasze super tanie panele, są też super nietrwałe, bo przecież są cienkie, a ich klasa ścieralności jest chyba żadna. Dlatego przy zakupie paneli nie można oszczędzać, zdecydowanie lepiej postawić na panele winylowe, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, trwałe i co także istotne łatwo utrzymać je w czystości. Swoją drogą to inwestycja na lata, bo takie panele wytrzymają wiele lat.

Rzecz czwarta: pędzle

Gdy przychodzi czas na malowanie to wielu osobom wydaje się, że wreszcie nastał czas, że praca pójdzie szybko i łatwo. Ale nic bardziej mylnego, jeżeli kupicie tanie pędzle do malowania bądź też jeden wałek. Jak to zwykle bywa rzeczy uniwersalne niezupełnie się sprawdzają i często są do niczego. Dlatego też tylko dobre pędzle są dobrym wyborem. A więc nie należy ich kupować w supermarkecie, lecz przejść się do dobrego sklepu z narzędziami. Koniecznie powinniście zaopatrzyć się w pędzle różnej wielkości, a także z różnym kątem nachylenia. Znaczenie ma także włosie, które może być naturalne, syntetyczne bądź też mieszane.

Rzecz piąta: kamień dekoracyjny

Wiele osób na ścianę przykleja kamień dekoracyjny, co w sumie zrozumiałe, bo świetnie się prezentuje. Jednak najlepiej prezentuje się ten wysokiej jakości, bo nie tylko jest bardziej estetyczny, ale trwały i nie pęka w trakcie montażu. Słabej jakości produkt może wam niemal kruszyć się w rękach, a gdy wypadnie z opakowania to już zupełnie się pokruszy i przełamie, a tego przecież chce się uniknąć za wszelką cenę, bo nikt nie lubi niepotrzebnie wydawać, a przy tym marnować pieniądze i jeszcze swój czas.

Są rzeczy, na których nie można nigdy oszczędzać, wśród tych rzeczy jest np. jedzenie, bo przecież zdrowie jest najważniejsze. Ale i przy remoncie są także takie i właśnie je przedstawiliśmy. Dlatego też zachęcamy do zapoznania się z naszymi radami, dzięki którym nie popełnicie błędów i nie będzie żałować.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here