Posiadasz duszę artystyczną a w dodatku masz niebywałe wyczucie stylu? Interesujesz się aranżacją wnętrz co widać po wystroju Twojego mieszkania a swoją pomocą w doborze odpowiednich elementów wystroju chętnie służysz rodzinie i przyjaciołom? Zastanów się czy może przypadkiem Twoja pasja nie powinna stać się pomysłem na życie. Chcesz zostać profesjonalną projektantką wnętrz ale nie wiesz od czego zacząć? Chętnie pomożemy Ci w wyborze ostatecznej decyzji.

Otwórz się na świat!

Od małego lubiłaś rysować, malować, brałaś udział w konkursach plastycznych …
Dzisiaj Twoją pasją jest projektowanie wnętrz – uwielbiasz urządzać mieszkania swoim znajomym a wystrój swojego zmieniasz niezależnie od okazji? Jesteś na bieżąco ze wszystkimi nowinkami ze świata aranżacji wnętrz i jak do tej pory nie zapominałaś o zakupie ulubionego czasopisma wnętrzarskiego? Te cechy świadczą o Twojej miłości i oddaniu tej cudownej pasji.

Przez chwilę pomyślałaś nawet o rozkręceniu własnego biznesu ale zapał szybko Ci minął bo nagle uświadomiłaś sobie, że przecież nie skończyłaś odpowiednich studiów ani nie masz dużego doświadczenia …
Pamiętaj, to właśnie taki sposób myślenia niszczy nasze marzenia i plany na przyszłość. Ile osób wciąż narzeka na swoją pracę, która nie przynosi im ani radości ani satysfakcji. Czy chcesz należeć do tej grupy? Wyznacz sobie cel a następnie małymi kroczkami, metodą prób i błędów przybliżaj się do jego realizacji.

Zawód idealny?

Obecnie zawód projektanta cieszy się dużą popularnością, dekoratorów wnętrz z miesiąca na miesiąc przybywa, jedni są projektantami z wyboru a inni z zamiłowania – i o dziwo to prace tych drugich budzą większy podziw. Wbrew pozorom nie każdy kto jest projektantem kończył studia w tym kierunku. Niektórzy dopiero w pewnym momencie wpadli na pomysł co tak naprawdę chcą w życiu robić! Kogoś Ci to przypomina?
Jeżeli chcesz się trochę podszkolić w tej dziedzinie nic nie stoi ku temu na przeszkodzie. Możesz skorzystać z profesjonalnych kursów po zakończeniu, których otrzymasz certyfikat lub postawić na siebie – jeśli jesteś typowym samoukiem zainwestuj w odpowiednie podręczniki przeznaczone dla przyszłych projektantów i architektów. Znajdziesz w nich odpowiedź na wszystkie nurtujące Cię pytania oraz przyswoisz więcej wiedzy pod względem technicznym.

Jeżeli masz możliwość postaraj się o praktyki w profesjonalnej firmie zajmującej się projektowaniem wnętrz. W ten sposób zobaczysz jak powinna i na czym polega współpraca z klientem a być może dostaniesz nawet swoje pierwsze w życiu poważne zlecenie do zrealizowania… Zadowolony klient tylko utwierdzi Cię w przekonaniu, że jesteś odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu.

Własny interes!

Praca w firmie wiąże się jednak z podporządkowaniem pewnym zasadom, co zrozumiałe nie każdemu to odpowiada i Tobie też nie musi. Weź przysłowiowego “byka za roki” i otwórz własną firmę.
Na początku musisz znaleźć lokal, który będzie jednocześnie biurem, miejscem do spotkań z potencjalnymi klientami i Twoją pracownią. Wynajęcie takiego pomieszczenia to koszt ok.3000 zł za miesiąc. Jednak na starcie firmę możesz mieć w domu, potem z czasem kiedy interes się rozwinie pomyślisz o przeniesieniu jej do większego obiektu. Tak właśnie zaczynali najbardziej znani oraz szanowani projektanci i architekci.

Możesz zdecydować się na wykonywanie projektów tylko online – ta opcja będzie korzystna nie tylko dla Ciebie ale przede wszystkim dla Twoich zapracowanych klientów. Tutaj wspomnieć należy, że projekty online są mniej dochodowe niż te wykonywane poprzez bezpośredni kontakt z klientem. Co zatem wybrać? Tutaj wszystko zależy od Ciebie – zastanów się czy znajdziesz czas na dojazdy do klienta, z jakimi kosztami będzie się to wiązało itp. Wybierz rozwiązanie najkorzystniejsze ale też najwygodniejsze dla siebie.

Kolejnym ważnym krokiem jest oczywiście dobra reklama, która zachęci i przyciągnie do Ciebie klienta. Co jest najlepszą wizytówką każdego projektanta? Bez wątpienia jego bogate portfolio, widząc zrealizowane przez Ciebie zlecenia, przedstawione na wyraźnych i dobrych zdjęciach klient podejmie decyzję o współpracy z Tobą – bez tego, ciężko będzie przekonać taką osobę do własnych umiejętności…
Dlatego tak ważne jest abyś starała się dokumentować na fotografiach wykonaną pracę, zacznij już teraz a jesteśmy pewni, że za kilka miesięcy Twoje portfolio będzie grubości książki, tyle, że z dużo lepszą zawartością…

Pamiętaj aby szanować każdą decyzję swoich przyszłych klientów – sama przecież wiesz jak ważne jest poczucie własnego stylu, w końcu jest on odzwierciedleniem naszych charakterów. Pomagaj, doradzaj ale nigdy się nie narzucaj, chyba że osoba wyrazi na to zgodę i chęci. Zadowolony klient będzie Twoją chodzącą reklamą!

Widzisz jak niewiele trzeba aby pasję zamienić w dochodowy biznes – wystarczą duże chęci, silna wola i odrobina samozaparcia by robić w życiu to co się naprawdę kocha i czerpać z tego nie tylko radość ale również i dobra materiale.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here