Przydatne akcesoria do ekspresu do kawy

Kupując ekspres do kawy, nie możesz zapomnieć o akcesoriach, dzięki którym samo urządzenie zachowa optymalną wydajność, a przyrządzana w nim kawa utrzyma najlepsze walory smakowe. W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci filtry do wody, smar silikonowy oraz filiżanki termiczne do cappuccino. Każdy z tych elementów ma niebagatelny wpływ na jakość przyrządzanej kawy oraz sprawność procesu jej parzenia.

Jakie zadanie spełniają filtry do wody?

Jeśli chcesz, aby Twój ekspres ciśnieniowy zachował idealny stan przez długi czas, to powinieneś zadbać o odpowiednie filtrowanie pobieranej przez niego wody. Zadanie wszystkich filtrów jest zasadniczo podobne, niemniej jednak różnią się one między sobą specyficznymi właściwościami i wydajnością. Bardzo dobrą wydajność wykazują filtry CFL-901B oraz CFL-701B. Pozwalają one na skuteczne przefiltrowanie nawet 60 litrów wody. Zadaniem filtrów jest usunięcie z niej wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, które mogą mieć negatywny wpływ na działanie ekspresu oraz wpływać na pogorszenie smaku kawy.

Filtr Logic CFL-801B może pochwalić się wydajnością na poziomie 50 litrów. Co istotne produkt ten uzyskał certyfikat NIZP PZH i w jego składzie nie występuje szkodliwy Bisfenol A. Bardzo podobne właściwości ma filtr CFL-902B. W jego przypadku dużym atutem może być wydajność sięgająca 250 litrów. Pozwala także na skuteczne usunięcie posmaku chloru z wody.

Wysoką wydajnością charakteryzuje się także filtr CFL-903B. Pozwala on na przygotowanie nawet 5000 filiżanek kawy. Skutecznie niweluje smak i zapach chloru oraz wyłapuje szkodliwe związki, które mogłyby pogorszyć smak kawy lub mieć negatywny wpływ na działanie samego ekspresu.

Przedstawione powyżej filtr to tak zwane zamienniki oryginalnych filtrów. Warto, abyś wiedział, że jakością i wydajnością filtrowania nie odbiegają one od markowych produktów. Zasadniczą różnicą jest jednak cena ich zakupu. Dlatego, zamiast przepłacać, możesz postawić na wysokiej klasy zamiennik, który dorównuje oryginałowi.

Do czego służy smar silikonowy?

Jak się zapewne domyślasz, Twój ekspres ciśnieniowy wymaga okresowej konserwacji. Możesz ją wykonać samodzielnie w swoim domu. Wystarczy, że kupisz smar silikonowy Filter Logic CFL-650. Preparat służy do smarowania ruchomych elementów jak uszczelki i pierścienie uszczelniające. Regularne smarowanie minimalizuje ryzyko uszkodzenia i szybszego zużycia określonych elementów ekspresu. To pozwoli Ci uniknąć dodatkowych kosztów naprawy i wydłuży żywotność ekspresu.

Czym są kubeczki termiczne do cappuccino?

Jeśli lubisz cappuccino, to z pewnością wśród Twoich akcesoriów nie może zabraknąć właśnie tego produktu. Kubeczki termiczne do cappuccino pozwalają na przyrządzenie pysznej kawy. Szklanki termiczne firmy Filter Logic CFL-660 mają idealną pojemność 220 ml. Dokładnie tyle, ile potrzebujesz na oryginalne cappuccino. Materiał, z jakiego zostały wykonane szklanki, pozwala utrzymać optymalną temperaturę kawy przez długi czas. Przezroczyste tworzywo sprawia, że przyrządzone cappuccino nie tylko wyśmienicie smakuje, ale także bardzo efektownie wygląda.

Tak naprawdę to tylko krótki wycinek z długiej listy akcesoriów, jakie możesz wybrać do swojego ekspresu ciśnieniowego. Pełną ofertę znajdziesz na stronie aquamelior.pl. W sklepie aquamelior.pl oferowane są wyłącznie wysokiej jakości produkty, które możesz zastosować do ekspresów renomowanych marek.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here