Zewnętrzny i wewnętrzny kamień elewacyjny

0
1887

Elewacje domów można wykonać z bardzo wielu materiałów takich jak panele drewnopodobne, płytki cementowo-betonowe czy tworzywa sztuczne. Wszystkie one mogą być bardzo atrakcyjne wizualnie i cenowo, ale niestety posiadają kilka poważnych wad, które powinieneś uwzględnić w swoich projektach. Jeżeli natomiast szukasz idealnego materiału, który udekoruje i zabezpieczy Twój dom oraz będzie służył następnym pokoleniom bez zarzutu, to masz tylko jeden wybór – naturalny kamień elewacyjny.

Naturalny kamień elewacyjny do zastosowań zewnętrznych.

Lista zalet kamienia naturalnego jest bardzo długa więc skupmy się na tych najważniejszych. Pierwszą zaletą jest jego wyjątkowa trwałość i wytrzymałość na trudne i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Dzięki specjalnym właściwościom fizycznym bez problemu wytrzymuje nawet długotrwały kontakt z deszczem, śniegiem, gradem czy mrozem. Dodatkowo jest również odporny na zarysowania, uderzenia i inne uszkodzenia mechaniczne. Alternatywne materiały elewacyjne nie są w stanie zapewnić nam takich standardów wytrzymałościowych jak kamień. Najczęściej po kilku latach użytkowania tracą one kolory, ulegają różnego rodzaju uszkodzeniom, co najczęściej kończy się dodatkowym remontem. W przypadku kamienia naturalnego elewacyjnego taki problem nie istnieje, i nawet po wielu latach intensywnego użytkowania wygląda on tak dobrze jak w dniu montażu.

Naturalny kamień elewacyjnyDobierając materiał elewacyjny musimy pamiętać, że nie wszystkie rodzaje kamienia nadają się na elewację zewnętrzną. Dlatego wybierając, powinniśmy zwrócić uwagę aby to był jeden z poniższych kamieni, a z pewnością nie będziemy rozczarowani. Szczególnie polecamy zapoznanie się z ofertą na stronie https://kamiennewnetrza.pl/kamien-naturalny/kamien-elewacyjny

Do wykonania elewacji zewnętrznych najlepiej nadają się:

  • bazalty
  • gnejsy
  • granity
  • kwarcyty
  • łupki

Wewnętrzny kamień dekoracyjny

Oprócz zastosowań zewnętrznych, kamień naturalny doskonale sprawdzi się także jako materiał dekoracyjny do pomieszczeń wewnętrznych. Jego unikalne, naturalne wzornictwo oraz szeroka gama kolorystyczna świetnie sprawdza się w różnego rodzaju aranżacjach. Wśród najczęściej wybieranych kamieni dekoracyjnych do wnętrz, od lat dominują marmury, piaskowce i trawertyn.

W ostatnich latach szczególnie dużą popularnością cieszą się stylizacje kamienne montowane w industrialnych i loftowych wnętrzach. Doskonale prezentują się tutaj szarogłazy czy matowe łupki, które dobrze komponują się ze drewnianymi czy stalowymi dodatkami.

Surowy kamień naturalny również bardzo dobrze odnajduje się w rustykalnych wnętrzach. Wybierając jaśniejsze odcienie kamiennych okładzin można z jego pomocą tworzyć ciepłe, klimatyczne wnętrza, w których każdy poczuje się komfortowo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here