Rodzaje grzejników łazienkowych - co wybrać, modę czy wygodę?

Jeszcze do niedawna najpopularniejszym modelem grzejnika był grzejnik żeberkowy, najczęściej biały lub kremowy, o klasycznym kształcie, taki jaki można było spotkać w wielu domach czy instytucjach. Od pewnego czasu jednak grzejnik to również element wystroju wnętrza, jego niepowtarzalnego designu.

Bardzo często klienci chcą wybrać taki model, który będzie jak najmniej rzucał się w oczy i będzie pasował na przykład do ciemnego wnętrza. Są też jednak tacy, którzy grzejnik traktują jak element wystroju i małe dzieło sztuki, które oprócz funkcjonalności będzie również cieszyć oko i zadziwiać odwiedzających gości. Firmy zajmujące się sprzedażą wyposażenia grzewczego wychodzą naprzeciw wymaganiom klienta, oferując różnego rodzaju grzejniki, od klasycznych, po chromowane, łazienkowe, aż do zaskakujących dekoracyjnych modeli. Dzisiaj chcielibyśmy się skupić na rodzajach grzejników łazienkowych. Zapraszamy!

Jesień coraz bliżej, tak naprawdę niewiele brakuje, aby zadomowiła się na dobre, każdy więc marzy o przytulnym, ciepłym mieszkaniu, ale też o tym, aby po wyjściu spod prysznica nie czuć się tak, jakbyśmy zmieniali nagle strefę klimatyczną. Często jest tak, że grzejniki łazienkowe nie spełniają najlepiej swojej funkcji grzewczej, a są tylko dobrą suszarką na ręczniki. Warto więc zastanowić się, jaki grzejnik będzie pasował zarówno do wymiarów naszej łazienki jak i do jej wystroju, czyli grzejników zarówno funkcjonalnych i dobrze wyglądających. Czy da się to połączyć? Jakie są rodzaje grzejników łazienkowych?

Zobaczmy również na co zdaniem ekspertów powinniśmy zwrócić uwagę. 

Istnieje mnóstwo rodzajów grzejników, które dzieli się ze względu na funkcje jakie spełniają. Te są bardzo często skonkretyzowane, aby system ogrzewania mógł być wydajny, ekonomiczny oraz bezpieczny dla środowiska. Nie bez znaczenia jest także aspekt estetyki.” – twierdzi jeden z pracowników sklepu iTerma.pl, jednego z liderów w swojej branży. Szeroka oferta sklepu możliwa jest do zobaczenia pod adresem http://iterma.pl/grzejniki-lazienkowe,c7.html. 

Chromowane grzejniki łazienkowe
To typ grzejnika, który bardzo dobrze sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Chromowana powierzchnia również doskonale współgra z armaturą łazienkową, która bardzo często również jest wykonana z powłoki chromowanej. Minusem tego rozwiązania jest to, że grzejniki tego typu ze względu na swoją powierzchnię oddają mniej ciepła do pomieszczenia niż inne grzejniki, które nie posiadają powłoki galwanicznej. Jednak dzięki chromowanej powłoce są dużo bardziej odporne na uszkodzenia, a jeżeli mają służyć również jako suszarka do ręczników, to wybranie tego rodzaju grzejnika, na pewno sprawi, że posłuży on dłużej niż na przykład grzejniki emaliowane. Wracając jeszcze jednak na moment do tematu oddawania ciepła, w nowoczesnych pomieszczeniach bardzo częstym elementem łazienki jest ogrzewanie podłogowe, więc grzejnik naścienny tak naprawdę często spełnia funkcję dekoracyjną lub właśnie służy jako suszarka do ręczników czy ubrań. Jeśli pomieszczenie łazienkowe nie posiada ogrzewania podłogowego, warto przy kupnie zaznaczyć jaki jest metraż łazienki, to pozwoli na wybranie takiej wielkości, która pozwoli na wystarczające ogrzanie danej powierzchni.

Drabinkowe grzejniki łazienkowe
To najpopularniejszy rodzaj grzejnika do łazienki. Najczęściej jest on emaliowany i wykonany ze stali. Dlaczego grzejnik drabinkowy jest najczęściej wybieranym modelem do łazienki? Głównie dlatego,że jest funkcjonalny i może służyć jako suszarka do ubrań czy ręczników. Dodatkowo jeszcze musi być odporny na warunki, które panują w łazience, czyli na wilgoć. Konstrukcja drabinki pozwala na łatwe wysychanie grzejnika oraz bezproblemowe jego czyszczenie. Warto wiedzieć, że grzejniki łazienkowe są malowane lub lakierowane proszkowo, co sprawia, że są bardziej odporne na wilgotność. Niektóre są również pokryte specjalną powłoką antykorozyjną.

Dekoracyjne grzejniki łazienkowe
Dla wielu osób grzejnik ma być nie tylko funkcjonalny czy odporny na wilgoć, ale musi też dobrze wyglądać. Wymagania klientów są więc coraz wyższe, a producenci starają się tym wymaganiom sprostać najlepiej jak potrafią. Dlatego też coraz popularniejsze stają się grzejniki dekoracyjne o finezyjnych i oryginalnych kształtach. Można spotkać grzejniki zaokrąglone, kanciaste oraz spiralne. Są również takie, które można montować prostopadle do ściany. mogą być wyposażone w lustra, półki a także dodatkowe uchwyty na ręczniki, tak więc możliwości funkcjonalności oraz walorów dekoracyjnych jest naprawdę sporo i na pewno każdy znajdzie grzejnik, który nie tylko będzie funkcjonalny, ale też spełni wymagania dotyczące wystroju wnętrza i wpasuje się w najnowsze trendy aranżacji pomieszczeń łazienkowych. Tak naprawdę nie trzeba wybierać pomiędzy modą a wygodą, można mieć te dwie rzeczy jednocześnie!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here