Rolety okienne. Jakie wybrać?

Najlepszym i najkorzystniejszym sposobem na zasłonienie okien są rolety. Gdańsk, Warszawa, Poznań, w każdym mieście znajdziemy odpowiedni sklep czy salon meblowy, w którym zetkniemy się z olbrzymim wyborem tego typu urządzeń. Jak zatem dobrać, najbardziej odpowiednie rolety do naszych okien?

Zwijane czy rzymskie?

Rolety zwijane są klasyczne i najbardziej popularne. Mają proste zakończenie, natomiast na górze znajduje się wałek, na który zawija się materiał. Z kolei rolety rzymskie podnoszone są za pomocą sznurków na odpowiednią wysokość. Same sznurki są umieszczone na obu stronach okna. Pozwala to na uzyskanie bardzo eleganckiego efektu. W dużej mierze wybór podyktowany jest tutaj naszym indywidualnym odczuciem estetycznym. Rolety zwijane to dobry pomysł na wykończenie klasycznych aranżacji, natomiast rolety rzymskie mają dużo ciekawsze formy, dlatego pozwolą stworzyć dziesiątki różnych, zarówno klasycznych, jak i bardziej oryginalnych, aranżacji. Bardzo ważne jest określenie czy dany rodzaj rolet może być zamontowany na naszym oknie. Rolety rzymskie mogą być montowane do ściany, sufitu lub na karniszu rurowym. Przed zakupem należy tutaj wykonać odpowiednie obliczenia, które pozwolą nam określić czy zamontowana roleta nie będzie przeszkadzała przy otwieraniu okna.

Transparentne czy zaciemniające

Decydując się na określony typ rolet, musimy samodzielnie ocenić nasłonecznienie pomieszczenia. Jeśli okna są skierowane na północ, sprawdzą się w nim jasne, transparentne rolety, które przepuszczają jak najwięcej światła z zewnątrz. Jeżeli natomiast okna wychodzą na południe, czyli na bardzo nasłonecznioną stronę, wybierzmy rolety wykonane z tkanin zaciemniających. Nie tylko ograniczą one wpadanie świata do danego pomieszczenia, ale też jednocześnie sprawią, że pokój nie będzie się tak nagrzewać w czasie upałów. Jest to szczególnie ważne, jeśli rolety mają być zamontowane w naszej sypialni czy gabinecie lub pokoju dziecięcym. W każdym z tych pomieszczeń nadmiar ciepła i świata, może powodować duży dyskomfort. Same rolety transparentne pełnią w dużej mierze funkcję dekoracyjną. Niekiedy niemal w ogóle nie blokują promieni słonecznych. Ich olbrzymią zaletą jest estetyka i wygląd. Delikatna, elegancka tkanina bardzo dobrze wygląda na każdym oknie.

Jeśli szczególnie zależy nam na wyeliminowaniu promieni słonecznych, to na rynku możemy kupić też specjalne rolety zaciemniające. To właśnie ten typ rolet jest najczęściej wykorzystywany w sypialni. Są one w stanie całkowicie zablokować światło z zewnątrz. Wtedy do środka pomieszczenia nie przedostanie się nawet pojedynczy promień słońca. Takie rolety są też wykorzystywane przez osoby, które mieszkają w niewielkiej odległości od silnych źródeł światła. Może to być na przykład bardzo uciążliwa latarnia, które świeci dokładnie w nasze okno. Rolety te chętnie też wykorzystuje się w pokojach przeznaczonych dla małych dzieci. Dzięki temu maluchy łatwiej i szybciej zasypiają. Są one dostępne w wielu wersjach kolorystycznych i mogą stanowić też elegancki element ozdobny.

Dowiedz się więcej: https://citymeble.com/gdansk/tekstylia-dywany-rolety,282,pl.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here