Rolety tekstylne

Rolety tekstylne to niezawodny i elegancki sposób na osłonięcie okien. Pozwolą na zachowanie prywatności, ochronę przez słońcem, ale również na zachowanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. Tego typu rolety można zamówić na wymiar, a bogata gama kolorów, duży wybór tkanin oraz wzorów sprawią, że każdy, nawet najbardziej wymagający klient, znajdzie coś dla siebie.  Rolety tekstylne to rozwiązanie, które przede wszystkim ograniczy ilość światła wpadającego do wnętrza i będzie znakomitym elementem aranżacyjnym, zarówno do małych pokoi, jak i większych pomieszczeń.

Rolety tekstylne pozwalają zachować prywatność, zapewniają przyjemny cień i nadają wnętrzu elegancki wygląd. Są one przede wszystkim bardzo łatwe w montażu, a ich wykończenie mogą stanowić zarówno plastikowe jak i metalowe elementy.

Rolety tekstylne – PCV

Rolety tekstylne PCV posiadają uchwyty i łańcuszki, które są wykonane z trwałego, białego plastiku. Będą doskonale pasować do wszystkich typów okien plastikowych i drewnianych. Roleta może być montowana na skrzydle okiennym, ścianie lub suficie i jest standardowo dostarczana z profilem montażowym.

Rolety tekstylne Metal

Metalowe komponenty zastosowane w tej kategorii rolet wewnętrznych tekstylnych dodadzą elegancji każdemu wnętrzu. Będą wspaniałym uzupełniniem każdego okna. Rolety tekstylne Metal są standardowo dostarczane z profilem montażowym, który może być montowany do sufitu, na ścianę lub na ramie okna. Sterowane są za pomocą łańcuszka kulkowego i wyposażone w hamulec, pozwalający na zatrzymanie rolety w dowolnej pozycji, bez potrzeby jego blokowania.

Od niedawna pojawiło się nowe rozwiązanie, jakim są rolety ze specjalnymi uchwytami, do montażu bezinwazyjnego, nie ma już więc potrzeby wiercenia otworów w oknach.

Rolety tekstylne bezinwazyjne

Dla tych klientów, którzy nie mogą lub nie chcą wiercić otworów w ramie okiennej, rozwiązaniem będą rolety tekstylne bezinwazyjne. Ten typ rolet z łatwością zamontuje w kilka minut nawet największy laik. Łatwy montaż, za pomocą zaczepów, to dobre rozwiązanie zapewniające szybki demontaż rolet np. w celu umycia okna lub w czasie remontu. Przy montażu rolety wystarczy zawiesić ją na ramie okna za pomocą zaczepów. Bezinwazyjny montaż to prosty sposób na to, jak odmienić wygląd okna i pomieszczenia.

Rolety tekstylne DUO

Dodatkową kategorią wśród rolet tekstylnych są również rolety DUO, zwane także roletami “dzień i noc”, które pozwalają na indywidualne dostosowanie ilości światła wpadającego do wnętrza. Tkanina, z której są one wykonane posiada zmienną strukturę, którą tworzą dwa pasy: przepuszczający światło i blokujący dostęp światła. Nowoczesne rolety tekstylne DUO z powodzeniem zastąpią klasyczne firany czy zasłony. Podwójna tkanina rolety składa się z pasów przezroczystych i zaciemniających. Przy pomocy łańcuszka pasy tkanin można ustawić tak, aby do pomieszczenia docierała optymalna ilość światła.

Rolety tekstylne to najbardziej popularny i elegancki system osłon okiennych. Swoją popularność zawdzięczają łatwemu montażowi i różnym wersjom kolorystycznym. Szeroka gama kolorów i wzorów tkanin o różnych właściwościach, zapewni przyjemne doznania estetyczne w każdym wnętrzu. Do ich zalet należą przede wszystkim takie cechy jak:

–skuteczna, niedroga i wygodna w obsłudze ochrona przeciwsłoneczna

–nadają niepowtarzalny charakter wnętrzu

– pełnią funkcję dekoracyjną

– różnorodność rozwiązań montażowych

– szeroki wybór tkanin i faktur

– łatwość utrzymania w czystości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here