Zainteresowanych budową smart domu jest co roku coraz więcej. Dzisiejszy rynek nieruchomości oferuje szereg nowo wybudowanych domów, które są wyposażone w szereg nowoczesnych systemów technologicznych. W większości ofert inteligentny dom stał się bardzo popularny, a wszystkie zainstalowane systemy powstały z myślą, aby ułatwić codzienne życie, a do tego zapewnić komfort i bezpieczeństwo. Oświetlenie – kilka rodzajów, żaluzje, rolety lub zasłony elektryczne, klimatyzacja, kominek, wentylacja, rekuperacja, system alarmowy, videodomofony, brama garażowa, systemy multiroom audio – to tylko kilka z wielu dostępnych możliwości, aby kupić lub samemu zaprojektować inteligentny dom pod klucz.
Cena inteligentnego domu
Wszystkimi technologiami obecnymi w inteligentnym domu trzeba w jakiś sposób sterować, aby były łatwe w obsłudze i bezpieczne. Niektóre z nich posiadają włącznik, inne pilot, ekran dotykowy, a jeszcze inne termostat. Tyle ile systemów dostępnych na rynku, tyle możliwości ich zainstalowania w nowoczesnym domu. Większość z instalowanych udogodnień steruje się za pomocą przeróżnych aplikacji dostępnych do zainstalowania w smartphonie lub tablecie. Co wpływa na cenę Smart domu:
- wielkość domu i ogrodu,
- budżet – to główny z czynnik, który decyduje o tym co i za ile zainstalować aby dom stał się nowoczesny i bezpieczny,
- potrzeby mieszkańców – jakie systemy będą wchodzić w skład inteligentnej instalacji i w jakich pomieszczeniach będą zainstalowane,
- wybór systemu automatyki KNX – system inteligentnego domu, który ma na celu dostarczanie energooszczędnych, a do tego w pełni zautomatyzowanych rozwiązań,
- oraz inne które staną się nowoczesnymi i unikalnymi rozwiązaniami we wnętrzach.
Dlaczego smart dom to dobry wybór?
Korzystając z rozwiązań inteligentnego domu zyskujemy czas i wygodę. Odpowiednio instalując i automatyzując elementy domu, zaoszczędzimy na pewno wiele czasu, a sterowanie z dowolnego miejsca w domu jest najzwyczajniej w świecie bardzo wygodne. Warto zaznaczyć, że rozwiązania SMART HOME pozwala zaoszczędzić dodatkowe pieniądze. System automatycznego wyłączania urządzeń nocą, czujniki które zapewniają bezpieczeństwo w użytkowaniu wszelkiego rodzaju nowoczesnych urządzeń czy inne niezbędne systemy dają poczucie kontroli kosztów.
Bardzo istotnym elementem, o którym zostało wspomniane już wcześniej jest bezpieczeństwo. Przez wykrywanie dymu i czadu, wilgoci w kuchni, zalania w łazience lub kontrolę siłowników do zakręcania dopływu wody inteligentny dom jest bez wątpienia innowacyjnym rozwiązaniem, co pozwoli zaoszczędzić czas i nerwy. W przypadku kiedy dojdą do tego systemy alarmowe, kamery, systemy inteligentnego oświetlenia domu i ogrodu, automatyczne otwieranie i zamykanie drzwi i okien np. w przypadku pożaru aby utrudnić rozprzestrzenianie się ognia, możemy zyskać na kosztach ubezpieczenia. Istotne jest to również w przypadku kradzieży. Dodatkowe elementy inteligentnego domu, jak poprawa możliwości energetycznych, które dotyczą oszczędności na ogrzewaniu, klimatyzacji i wentylacji.
Realizacja projektu
Realizacja inteligentnego domu jest procesem długotrwałym, który nie kończy się zaraz po założeniu instalacji i zaprogramowaniu urządzeń. Cały proces trzeba podzielić na etapy, podczas których wykonywane są konkretne zadania. Podział etapów:
- konsultacja,
- projekt,
- montaż,
- testy,
- konfiguracja,
- weryfikacja,
- finalizacja.
Inteligentny dom pod klucz zakup
Dom pod klucz jest wykończony we wszystkie systemy, które uważamy za niezbędne. Wszystko oczywiście tak samo, jak w przypadku budowy inteligentnego domu uzależnione jest od możliwości finansowych. Kupując dom pod klucz możemy się wprowadzić od razu, umeblować go, nie interesując się już kwestiami instalacji inteligentnych urządzeń i systemów. Standard domu pod klucz jest zawsze negocjowany przed podpisaniem umowy, więc pełen kosztorys jest zapisany w umowie kupna.