Sposoby na wyciszenie mieszkania

Jednym ze szczególnie popularnych problemów, które związane są z mieszkaniem w bloku są częste hałasy dobiegające od pobliskich sąsiadów. By móc spokojnie relaksować się po pracy czy po prostu spać niezbędne jest zadbanie o odpowiednie wyciszenie, które pozwoli nie denerwować się ciągłym hałasem. Które z metod najlepiej sprawdzą się by wyciszyć nasze mieszkanie?

Drzwi oraz okna

Wbrew pozorom wyciszanie mieszkania nie musi być wcale kosztowną inwestycją. Przede wszystkim w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na dźwięki dobiegające z zewnątrz. By zmniejszyć intensywność dźwięków dobiegających z dworu warto postawić na wymianę okien. Jest to z reguły dość spory koszt, dlatego też dla osób o nieco okrojonym budżecie dobrze sprawdzą się wszelkiej maści pianki oraz gumy. Jeśli jednak posiadamy wystarczająco dużo pieniędzy to warto zdecydować się na zmianę okien, a następnie drzwi.

Hałas dobiegający z góry

Życie w bloku może być skutecznie uprzykrzane przez sąsiadów z góry, którzy regularnie imprezują bądź słuchają głośno muzyki. Niekiedy słyszalne są również zwykłe rozmowy co może stać się z czasem irytujące. Dobrym sposobem na zniwelowanie dźwięków dobiegających z góry jest podwieszany sufit. Jednym z najskuteczniejszych wypełnień takiego podwieszenia jest wełna mineralna wykazująca się świetnymi właściwościami wygłuszającymi.

Wyposażenie

Z całą pewnością pomieszczenia, w których umeblowanie jest dość ubogo skomponowane mają problem z dobrą oprawą akustyczną. Warto więc w miarę możliwości wyposażyć pokoje w jak największą liczbę elementów dzięki czemu akustyka ulegnie znacznej poprawie. Sam dobór mebli i wyposażenia jest już w pełni kwestią indywidualną. Warto jednak wybierać takie dodatki jak miękkie dywany czy specjalne pluszowe zasłony. To szybki sposób na znaczne ograniczenie problematycznych dźwięków.

Maty akustyczne

Kolejną z metod na walkę z nadmiernym hałasem są maty akustyczne, które w ostatnim czasie cieszą się szczególnie dużą popularnością. Ich montaż może odbywać się zarówno na całej ścianie, jak i określonym przez nas fragmencie. Sama instalacja takich mat także nie powinna być żadnym problemem. Ponadto dużą zaletą takiego rozwiązania są walory estetyczne. Maty akustyczne są jednak nie najtańszym wyborem, dlatego też obłożenie nimi wielu ścian może okazać się kosztowną inwestycją. Ich ceny wahają się do nawet 40 złotych za sztukę.

Podsumowanie

Reasumując, odpowiednie wyciszenie mieszkania jest niezwykle istotnym elementem jeśli chodzi o komfort naszego wypoczynku czy nawet i snu. Warto więc zadbać o dobre wytłumienie hałasów dobiegających z zewnątrz czy od pobliskich sąsiadów. Istnieje kilka podstawowych i prostych metod na walkę z tym utrapieniem. Przede wszystkim dobrym rozwiązaniem jest sufit podwieszany gdy problem dotyczy dźwięków dobiegających z góry. Skutecznie sprawdzi się także zwiększenie ilości mebli czy dodatków w domu. Ostatnią i prawdopodobnie najkosztowniejszą metodą są maty akustyczne, które jednak przynoszą bardzo dobre efekty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here