Styl etno – poznaj niezwykły, ludowy styl wnętrz

Styl etno to szeroko pojęty wnętrzarski styl, który bardzo ściśle nawiązuje do tradycji, ludowych inspiracji oraz dekoracji z różnych zakątków świata. Tego rodzaju wnętrze sprawdzi się dla osób ceniących niezwykły oraz niebanalny klimat wnętrz. Autentyczność przejawia się w różnorodnych odsłonach począwszy od naturalnego rzemiosła, kończąc po bogate ludowe wzornictwo. Jednak nie myślcie, ze styl etno to staromodny polot, który nada się tylko dla niemodnych mieszkań. Jeśli chcecie poznać pomysł na nowoczesny wygląd pomieszczeń w połączeniu z klimatycznym stylem etno, koniecznie sprawdźcie dzisiejszy wpis do samego końca.

Nowoczesne meble

Nie jest powiedziane, aby stworzyć styl etno, należy celować tylko w staromodne meble oraz przedmioty. Aby lekko zmodyfikować i unowocześnić styl etno na miarę XXI wieku, warto wyposażyć salon czy też pokój w jasne, nowoczesne meble. Dodatki folklorystyczne, czy te pochodzące z ludowych tradycji będą świetnym dodatkiem, które będą dodawać ciepłego oraz charakterystycznego klimatu. W salonie w stylu etno powinna znaleźć się duża rodzinna kanapa, meble o prostej formie oraz ozdobne poduszki folk etno z charakterystycznymi wzorami. Warto również pamiętać o przeszklonych dodatkach oraz meblach jak stolik kawowy, czy wazony na kwiaty.

Wzory oraz naturalne tworzywo

Prawdziwy charakter oraz triumfy, który święci w stylu etno to nurt plemienny. Warto wykorzystać go w postaci ozdobnych poduszek folk etno, w charakterze drzew sawanny umieszczonych na ścianie, czy też korzystając z kolorów ziemi, wybierając meble oraz dodatki. Oprócz tego warto pamiętać o naturalnych tworzywach, ponieważ to one w pełni oddadzą ludowy oraz plemienny wygląd domowych przestrzeni. W aranżacji pokoju pamiętaj o dodatkach wykonanych z naturalnego drewna, kamienia, stali, czy też cegły.

Tradycje świata

Chcąc stworzyć wnętrzarski styl etno, warto jednak zastanowić się nad określonym wzorem, czy też ludową tradycją. Częstym motywem pojawiającym się w tego typu wnętrzach jest tradycja indiańska, czy kult ludów afrykańskich. Nie rzadko również wykorzystuje się ciekawe wzory folklorystyczne, które wywodzą się z tradycji staropolskiej. Piękne ludowe wzornictwo wspaniale nadaje się do udekorowania i pomalowania ścian czy też mebli. Pamiętaj również o szczegółach – ludowe wzory świetnie odnajdą się na hafcie, czy w postaci malunków. Plakaty czy też naklejki nie oddadzą takiego charakteru, jak zrobią to naturalne materiały.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here