Gdzie w województwie mazowieckim najlepiej jest zamieszkać?

Województwo mazowieckie z Warszawą na czele jest świetnie prosperującym rynkiem nieruchomościowym, na którym odnaleźć możemy sporo ofert zarówno z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Jak jednak odnaleźć się na tym polu i wybrać najlepsze mieszkanie dla siebie? W dzisiejszym artykule Wam podpowiemy!

Zarówno rynek warszawski jak i podwarszawski ostatnimi latami bardzo prężnie się rozwijają. Inwestorzy i deweloperzy coraz chętniej podejmują się nowych przedsięwzięć budowlanych, tworząc piękne, nowoczesne osiedla w stolicy oraz jej okolicach. Nie brakuje jednak również ofert z rynku wtórnego, na którym osoby prywatne wystawiają swoje lokale na sprzedaż.

Gdzie jednak najlepiej byłoby zakupić swoje pierwsze mieszkanie? Jakie miejscowości brać pod uwagę? Co powinno pomóc na podjąć ostateczną decyzję?

warszawa

Warszawa czy rynek podmiejski?

Mieszkanie w Warszawie – podobnie jak mieszkanie pod Warszawą – ma wielu swoich zwolenników oraz przeciwników. Decydując się jednak na zakup lokum w stolicy, musimy liczyć się z kilkoma ograniczeniami.

Po pierwsze – ceny w Warszawie potrafią być naprawdę niebosiężne. Za zakup lokalu na odległych od centrum obszarach – a więc w dzielnicach obrzeżnych, zapłacić możemy sporo. Kwoty za metr kwadratowy zaczynają się tu nawet od 8 tysięcy złotych! A jeśli będziemy chcieli zamieszkać blisko centrum – musimy wiedzieć, że tutaj zapłacimy nawet 10 tysięcy za metr kwadratowy!

Po drugie – w Warszawie będziemy mieli ciągły kontakt z wielkomiejskim światem. Hałas, spaliny samochodowe, zgiełk i mnóstwo ludzi mogą odstraszyć tych z nas, którzy cenimy sobie spokój i dom jako miejsce, w którym wypoczywamy oraz relaksujemy się.

Z drugiej strony mamy jeszcze rynek podmiejski, który kusi wieloma zaletami.

Przede wszystkim jest tu o wiele taniej niż w Warszawie. Na pierwotnym rynku nieruchomości odnaleźć można naprawdę konkurencyjne ceny mieszkań. Warto przypomnieć sobie chociażby o inwestycji Walendów Park (wizualizacja osiedla poniżej), gdzie za metr kwadratowy nowego mieszkania zapłacimy nawet 4750 złotych!

Życie pod Warszawą

Rynek podwarszawski spodoba się również wielbicielom zażywania relaksu w swoim domu. Odnajdą oni prawdziwą oazę w mniejszej miejscowości, gdzie panuje cisza, zieleń oraz świeże powietrze.

Życie pod Warszawą nie musi również wcale oznaczać odcięcia od dobrodziejstw wielkiego miasta. Mniejsze miejscowości położone w okolicach stolicy są zazwyczaj świetnie skomunikowane z Centrum Warszawy dokąd prowadzą liczne drogi krajowe.

Jakie miejscowości brać pod uwagę?

Kiedy już podejmiemy decyzję o osiedleniu się poza stolicą, musimy pamiętać, że mamy przed sobą cały wachlarz możliwości. Nieoficjalnie mówi się, że to południowo-zachodnie obszary podwarszawskie są aktualnie najbardziej atrakcyjnymi do zamieszkania. Ma to związek z bliskością centrum stolicy oraz licznymi drogami prowadzącymi do jej serca.

Wśród najlepszych miejscowości podwarszawskich najchętniej wymienia się Nadarzyn, Pruszków oraz okoliczne miasta i wsie. Warto zwrócić tu szczególną uwagę na Walendów, gdzie aktualnie powstaje nowoczesne osiedle skupione przy malowniczych jeziorach rzeki Utraty. Mieszkania w Walendowie będą atrakcyjne cenowo i na pewno powinny zainteresować każdego miłośnika zielonego otoczenia, spokoju i ciszy.

[Głosów:39    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here