Styl rustykalny w Twoim mieszkaniu

Naturalne, stylowe, a także przytulne wnętrze to jedna z wymarzonych stylizacji dla wielu osób. Są to cechy charakterystyczne dla stylu rustykalnego, który staje się obecnie coraz bardziej popularny, także w Polsce. Ten styl utożsamiany jest z wiejskim, spokojnym spędzaniem czasu i z powrotem do klimatów z dzieciństwa.

Charakterystyka stylu rustykalnego

Zdecydowanym wyróżnikiem stylu rustykalnego jest drewno, połączone z wszechobecną bielą i klimatem z dawnych lat. W Polsce styl rustykalny kojarzony jest ze swojskim stylem ze szlacheckich dworków czy chłopskich chat, jednak w Ameryce styl ten kształtował się w sposób ciągły, od powstania tego kraju. W Stanach Zjednoczonych starano się skoncentrować na tym, co jest „pod ręką”, czyli nad drewnem i naturalnymi materiałami. Tradycyjne rzemiosło i swojska konwencja sprawiają, że styl rustykalny bardzo dobrze nadaje się do kuchni. Prostota i bezpretensjonalność, a także wiele możliwości konstrukcyjno- wizualnych sprawiają, że styl rustykalny jest znany i lubiany. Co ważne, stylu tego nie należy utożsamiać z ludowym, który jest stylem krzykliwym, kolorowym i opartym na motywach regionalnych. Styl rustykalny czerpie po trosze ze stylu ludowego, a dodatkowo także z minimalizmu i romantycznych elementów wystroju. Spore znaczenie ma także stworzenie wrażenia otwartej i jasnej przestrzeni, dzięki dodatkowemu oświetleniu i pięknym akcesoriom.

Charakterystyka stylu rustykalnego

Kolekcja White Cottage

Kolekcja White Cottage charakteryzuje się połączeniem swobodnego, wiejskiego stylu z elegancja nadmorskich kurortów w stylu Hamptons. White Cottage to kolekcja, która składa się z łóżek, szafek nocnych, foteli wypoczynkowych, półek, ławek, krzeseł i dodatków. Miękkie pledy w połączeniu z drewnianymi elementami sprawiają, że meble i dodatki z kolekcji przypominają o rustykalnych wnętrzach z domku na wsi.

Kolekcja Wabi Sabi

Kolekcja mebli Wabi Sabi

Lustra, patyna, przecierane wzory, drewno i niesamowita głębia kolorów to cechy charakterystyczne dla kolekcji Wabi Sabi. Inspiracje wschodem wraz z zatopieniem się we wspomnienia i rustykalne elementy przestrzeni,  sprawiają, że wnętrze stanie się przytulne, ciepłe, przyjazne i wyjątkowe.

Drewniane meble i okiennice, spokój, cisza i swojskie wnętrza… Piękna gama kolorów, wiklinowe rzeczy na parapecie i dodatki w stylu dawnych lat na półkach…  W pokoju dziennym możesz postawić drewniana skrzynię, a w sypialni na łóżku położyć pledy i poduszki w stylu swojskim.

Pamiętaj, że styl rustykalny może przyjmować różne formy: nowoczesne, tradycyjne, minimalistyczne i romantyczne.  Możesz więc łączyć różne kolekcje i tworzyć niesamowite połączenia.   Styl rustykalny pasuje zarówno do małych mieszkanek, jak i do dużych powierzchniowo domów. Jest to styl uniwersalny, który można łączyć z innymi elementami, czy też dodatkami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here