Szafa ubraniowa

Szafa na ubrania to ten element niezbędnego wyposażenia każdego domu, który nie zawsze chcemy pokazywać. Jest meblem dużym, mającym swój specyficzny wygląd, który nierzadko potrafi przytłoczyć całe pomieszczenie. Jednak właściwy jej dobór może sprawić, że stanie się nie tylko dobrze dopasowana, ale też mniej przygniatająca wnętrze swoją obecnością.

Szafa ubraniowa, która nie zmniejszy optycznie pokoju

Być może ze względu na wielkość i kształt twojego mieszkania musisz ustawić w nim szafę w pokoju. Na pewno nie chciałbyś, aby tym samym zmniejszyła optycznie całe pomieszczenie, dlatego proponujemy ci wybór rozwiązania, które pozwoli tego uniknąć.

Może nim być jasna szafa wyposażona w lustro na drzwiach. Dzięki temu, zwłaszcza, jeśli będzie się ono znajdowało na jej dużej powierzchni, optycznie powiększy ono pomieszczenie i doda mu blasku, odbijając światło. To także funkcjonalna propozycja dla osób, które nie mają możliwości na zawieszenie w domu dużego zwierciadła – pomoże im przeglądać się każdego dnia w całości i ułatwi ocenę wyglądu.

Idealnym przykładem szafy wyposażonej w ustro, która sprawdzi się w nowoczesnym pokoju, jest szafa ubraniowa Claire. Została wyposażona w podwójne, przesuwne drzwi, które sprawiają, że zajmowana przez nią ilość miejsca dodatkowo się zmniejsza. Jest bardzo praktyczna, a jej nowoczesny design doskonale wkomponuje się w wiele aranżacji.

Przestronna szafa, która nie rzuca się w oczy

Dzięki wykorzystaniu szafy narażonej można z kolei uniknąć zatłoczenia wnętrza, jednocześnie zapewniając sobie bardzo dużą przestrzeń. Szafy narożne świetnie sprawdzają się w połączeniu z meblami, które tworzą zgrabny ciąg po ich dwóch stronach. Ich przykładem mogą być narożne szafy Forte, takie jak Libelle czy Malakka, które gwarantują możliwość schowania w nich praktycznie wszystkich ubrań, przy jednoczesnym zachowaniu dużej spójności z innymi meblami. Świetnie wpiszą się w nowoczesne wystroje wnętrz, a jednocześnie nie będą sprawiać przytłaczającego wrażenia, gdyż ich największa część zostanie zgrabnie “schowana” w rogu i pomiędzy pozostałymi meblami.

W prowansalskim stylu: szafa, którą warto wyeksponować

Jednym z popularnych wystrojów jest obecnie styl prowansalski, nawiązujący do nieco rustykalnego francuskiego stylu. Dominują w nim jasne, wyglądające tradycyjnie meble, wśród których tak duże elementy jak szafy czy komody nie są ukrywane, a wręcz przeciwnie – eksponowane.

Wśród mebli Forte idealnym przykładem mebla o takim charakterze będzie szafa Kashmir, posiadająca dekoracyjne bryły, ozdobione krzyżowymi szprosami, a także piękne uchwyty, nawiązuje do klasyki prowansalskiego stylu. Jej szczególną zaletą jest wykończenie w odcieniu Pinia Biała, które pięknie zaprezentuje się w każdej sypialni o klasycznym wyglądzie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here