Tapety dekoracyjne do klasycznych aranżacji wnętrz

Klasyczne dekoracje nie posiadają jednoznacznej definicji. Dla każdego jest to inna forma wzorów, kolorów czy struktur. Bardzo często mogą kojarzyć nam się ze stonowaną, jednobarwną kolorystyką o delikatnej strukturze. Równie popularny jest wzór czarno-białych kropek czy hotelowych pasków, które świetnie optycznie powiększają pomieszczenie. Takie wzory świetnie sprawdzą się w małych lub niskich pomieszczeniach. Nie będą natomiast dobrym wyborem na ściany z dużymi nierównościami – zdecydowanie je podkreślą i stracą swój urok.

Niejednokrotnie, decyzja o wyborze jednolitej, gładkiej tapety lub z subtelnym wzorem, pada w momencie urządzania pokoi dziecięcych. Zależy nam wtedy, aby pozostały w eleganckim, klasycznym tonie, ale przy tym staramy się zapewnić ścianie niesamowicie trwały kolor oraz świetną odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Dla niektórych klasyczną aranżacją wnętrz jest fototapeta czyli mural. Duży wzór, który przypomina na ścianie obraz o niesamowitej strukturze. Zazwyczaj wykonany  z winylu dla jeszcze większego komfortu czyszczenia oraz żywotności. Może być stosowany w sypialniach, jadalniach, kuchniach czy na klatkach schodowych. Coraz częściej stają się również główną dekoracją w łazienkach, kiedy po zastosowaniu systemu WET, może być położona bezpośrednio pod prysznic.

To one nadają wnętrzu charakter oraz dyktują styl panujący w całym wnętrzu. Dopasowujemy do niej dodatki czy kolory ścian. Nieograniczona paleta kolorów i wzorów sprawia, że stają się one coraz bardziej popularne i lubiane.

Jeśli planujemy zmianę aranżacji wnętrza i decydujemy się na nową tapetę, powinniśmy wtedy kierować się przede wszystkim tym co nas w nim otacza.

Wszystko powinno być spójne, a tapeta pasować do małych dekoracji, mebli oraz koloru ścian, jeśli nie planujemy ich zmieniać. Wtedy możemy potraktować ją jako tło do całej aranżacji wnętrza, gdzie nie stanowi głównej dekoracji.

Pamiętajmy również o wykończeniu tapet, niektóre posiadają drobne elementy odbijające światło lub tworzące efekt 3D. Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się te z wykończeniem matowym, przypominający płótno. Dzięki tej możliwości tworzenia różnych efektów na ścianie, możemy uzyskać oryginalną aranżację wnętrza ale zachowując jego klasyczny charakter.

Warto też zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia. W tych małych, gdzie mamy ograniczony dostęp do naturalnego światła, powinniśmy decydować się na delikatne wzory oraz jasne barwy, które pomagają rozświetlić oraz optycznie powiększyć pomieszczenie. Ciemne barwy zdecydowanie je pomniejszają, i o ile nie chcemy lub nie lubimy takiego efektu, powinnyśmy tego unikać.

Duże przestrzenie pozwalają na większe możliwości dekoracyjne. Możemy wybrać wtedy zarówno tapety dekoracyjne jasne, z dużym lub małym wzorem oraz te z mocnymi i zdecydowanie ciemnymi kolorami. Duży dostęp do naturalnego światła stwarza nam wtedy nieskończenie wiele możliwości dekoracyjnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here