basen

Posiadanie własnego basenu to przede wszystkim prestiż. Możliwość korzystania z kąpieli w dowolnym momencie jest niezwykłym udogodnieniem. Jednak basen, tak samo jak dom i ogród, wymaga systematycznej troski o porządek i higienę. Na szczęście na rynku dostępne są sprawdzone rozwiązania, dzięki którym właściciele basenów mogą spać spokojnie i korzystać z uroków zbiornika wodnego. Inteligentne urządzenia wykonują bowiem całą robotę.

Światowy lider dostawców techniki basenowej

Jeśli marzy Ci się własny basen, ale obawiasz się tego, w jaki sposób utrzymasz go w czystości, to koniecznie sprawdź ofertę firmy Zodiac, która jest niekwestionowanym liderem na światowym rynku techniki basenowej i welnessowej. Co ciekawe firma posiada naprawdę długą historię. To ponad 120 lat pracy na rzecz kompleksowych rozwiązań dla basenów. Zodiac to pionier w swojej branży. W jego portfolio jest cała masa wynalazków, które ułatwiają życie posiadaczom i użytkownikom basenów. Od niedawna firma weszła w skład grupy Fluidra. Dzięki połączeniu sił, w ciągu 5 lat powstało ponad 50 nowych produktów.

W katalogu produktów Zodiac znajdują się urządzenia do grzania wody, urządzenia osuszające, urządzenia do filtrowania i uzdatniania wody, instalacje z zakresu automatyki basenowej. Producent działa w 45 krajach. Z jego oferty mogą korzystać także polscy klienci. Wystarczy wejść na stronę internetową Zodiacpolska.pl i wybrać najlepsze dla siebie urządzenie. Z całą pewnością godne polecenia są automatyczne odkurzacze basenowe oraz inteligentne analizatory wody basenowej.

Automatyczne odkurzacze basenowe

Odkurzacze dedykowane do basenów charakteryzują się funkcjonalnością, skutecznością i trwałością. Obecnie do wyboru są następujące modele takich robotów myjących:

  • Alpha iQ™ RA 6700 iQ,
  • CyclonX PRO RC 4402,
  • CyclonX PRO RC 4400,
  • TornaX RT 3200,
  • Alpha iQ™ RA 6500 iQ,
  • Vortex RV 5600,
  • Vortex RV 5380.

Sprzęty te różnią się przede wszystkim: wyglądem, poziomem filtracji, typem zastosowanego filtra, przeznaczeniem, zróżnicowaniem cykli czyszczenia. Dzięki technologii Intelligent Motion automatycznie wykrywają kształt i głębokość niecki. W związku z tym dokładnie czyszczą nawet trudnodostępne miejsca w basenie.

Dla przykładu, odkurzacze CyclonX PRO, można zaprogramować korzystając z sześciu trybów pracy: czyszczenia, ścian, dna i linii wody oraz intensywnego czyszczenia dna. Odkurzacze tego typu doskonale zbierają wszystkie, nawet sporych wielkości zanieczyszczenia. Jest to możliwe dzięki opatentowanego przez markę Zodiac innowacyjnego zasysania cyklonowego. Odkurzacze posiadają transparentną pokrywę pojemnika na śmieci oraz wskaźnik zapełnienia filtra. Natomiast wbudowana funkcja Push and Go, umożliwia opróżnienie pojemnika z zanieczyszczeniami bez konieczności używania rąk.

Inteligentne analizatory wody basenowej

Woda w basenie powinna mieć odpowiednią jakość. Jednymi z najważniejszych czynników decydujących o jakości wody są właściwe pH oraz stężenia dezyfektanta. Marka Zodiac posiada w swoim asortymencie inteligentne analizatory wody basenowej. Takie urządzenia samodzielnie obliczają niezbędną ilość środków chemicznych, które trzeba dodać do wody. Posiadają bowiem wbudowane sensory mierzące jej pH, temperaturę i ORP (potencjał REDOX). Analizator jest obsługiwany za pośrednictwem dedykowanej aplikacji mobilnej, którą można zainstalować na urządzeniu z systemem operacyjnym Android lub iOS.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here