Toaletka z lustrem

Toaletka z lustrem, to bardzo ciekawy, nienachalny mebel, który można wykorzystać na wiele sposobów. Wdzięczny element, o romantycznych konotacjach, który może stać się centralnym elementem w aranżowanej przestrzeni.
Dzięki lustrom, będzie przyciągała uwagę, jednocześnie powiększając pomieszczenie. Bogata w szuflady, opatrzona taboretrm, staje się niesamowicie uniwersalna. Zachęca do tego, by łamać konwenanse, doskonale sytuując się w różnych częściach domu..

NIE TYLKO DLA PAŃ

Historia toaletki sięga XVIII wieku i na przełomie stuleci zastosowanie jej nieznacznie ewoluowało. Różny charakter miała też w zależności od położenia geograficznego.
Francuski styl zmierzał w stronę niewielkiego biurka z lustrem, bądź lustrami. Wyposażonego w wiele szuflad. W stylu Bytyjskim, który przeniósł się także na obszary Stanów Zjednoczonych Ameryki, funkcjonowała częściej jako umywalnia, w której ruchome lustro zaslaniało misę z wodą.

Z toaletki korzystali zarówno mężczyźni jak i kobiety. Dopiero w początkach XX wieku stała się meblem kojarzonym z kobiecą garderobą aktorek i celebrytek epoki Art Deco. Zyskując także rangę szczytu elegancji.

Sama nazwa mebla pochodzi od francuskiego “toile”. Czyli tkaniny, które otaczały pierwotną wersję mebla.

GWIAZDA STYLU

Rola toaletki niesamowicie ewoluowała. Nie pełni już roli ściśle praktycznej. Jednocześnie, ze względu na zwykle niewielki gabaryt, stanowi często praktyczne i stylowe rozwiązanie. Umieszczając toaletę w domu, z reguły kierujemy się względami estetycznymi. Z zaskoczeniem stwierdzając, że ten niewielki mebel, dominuje całą przestrzeń.

Typowym zastosowaniem tego romantycznego mebla jest umieszczenie go w sypialni. Wśród wiodących na rynku znajdą się meble Akord – https://sklep.akord.net.pl/98-toaletki. Pośród których znajdziemy ciekawe modernistyczne toaletki, które łatwo dopasujemy do współczesnych wnętrz.

Innym, mniej typowym, acz bardzo praktycznym rozwiązaniem, będzie umieszczenie toaletki w przedpokoju. Mebel jest wąski, zmieści się zatem także w małej przestrzeni korytarza. Jednocześnie świetnie posłuży za stolik na klucze, listy, czy na kaszkiet. W lustrach przejżymy się przed wyjściem z domu. Świetnie sprawdzi się tu także stołek, który po założeniu butów wsumiemy pod toaletę, by nie zabierał przestrzeni.
Dobry pomysł, prawda?

Toaletka doskonale sprawdzi się w łazience, nadając niesamowitego stylu nawet małemu pomieszczeniu. W miejsce dawnej misy wystawimy dzisiaj oczywiście misę umywalki podłączona do bieżącej wody. Szczytem stylu będzie wykorzystanie oryginalnej ceremicznej misy z XVIII, XIX lub choćby XX wieku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here