Urządzanie nowego domu

Urządzanie nowo wybudowanego domu lub świeżo zakupionego mieszkania to zajęcie, na które czekamy z ogromnym podekscytowaniem. Jest to zdecydowanie najprzyjemniejszy element w całej drodze jaką musimy przejść, aby móc w pełni cieszyć się swymi upragnionymi ,,czterema kątami”.

Wybierając aranżację naszego domu warto zastanowić się nad stylem w jakim chcielibyśmy zachować całe wnętrze – tak aby wszystkie jego elementy dobrze ze sobą współgrały i tworzyły pięknie dopełniającą się całość – a nie były tylko i wyłącznie dziełem przypadku.

Poniżej przedstawiamy kilka najmodniejszych stylów aranżacji domów oraz mieszkań:

  • styl minimalistyczny, którego główna zasada mówi ,, im mniej – tym lepiej” cechujący się perfekcjonizmem oraz rezygnacją ze wszystkich zbędnych przedmiotów na rzecz tych, które są nam niezbędne. Wnętrza urządzone w stylu minimalistycznym są przejrzyste i poukładane.
  • styl skandynawski- bardzo przytulny, dedykowany głównie fanom rodzinnych spotkań oraz spędzania czasu wolnego w domu i zapraszania do niego najbliżej rodziny oraz przyjaciół. Bardzo funkcjonalny i pełen komfortu.
  • styl glamour- pełen humoru i zabawy, w którym stawia się na łączenie elementów na pozór ze sobą nie pasujących, które w efekcie końcowym dają wspaniały efekt- jest to chociażby zestawienie współczesnych mebli z barokowym stojącym lustrem w srebrnej lub złotej ramie bądź łączenie tkanin matowych z połyskującymi.
  • styl rustykalny nawiązujący w swej tradycji do motywów wiejskich – kominków w centralnej części pokoju wypoczynkowego, dużych drewnianych kuchni oraz starodawnych elementów wystroju takich jak odnowione kołowrotki lub odrestaurowane kufry, w których dawniej przechowywano odzież lub książki.
  • styl amerykański, który trudno jest w pełni sprecyzować, ponieważ Ameryka to ogromny kontynent zatem zawiera się w nim kilka pomniejszych stylów urządzania wnętrz – taki jak chociażby nowojorski lub nawiązujący do Teksasu czy też Hampton. Styl ten jest nam dobrze znany z filmów amerykańskich i cechuje go w głównej mierze wygoda oraz funkcjonalność. To także otwarte przestrzenie z centralnym puntem na środku, na przykład wygodne sofy wraz ze stolikiem gdzie możemy popijać kawę z przyjaciółmi lub spędzać czas w gronie rodzinnym przez telewizorem.

To jaki styl aranżacji wnętrza wybierzemy urządzając nasz wymarzony dom zależy w głównej mierze od naszego gustu oraz upodobań. Urządzając dom należy pamiętać także o jego jak najlepszej funkcjonalności, dzięki czemu będzie nam się mieszkało wygodnie i bezpiecznie. Bardzo ważnym aspektem jest także właściwe zaprojektowanie schodów wewnętrznych w naszym domu w taki sposób aby jednocześnie były one bezpieczne dla korzystających z nich osób oraz nie zajmowały zbyt wiele cennej przestrzeni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here