Urządzasz osiedlową restauracje? Poznaj dobre wskazówki, które pomogą Ci idealnie zaaranżować całe wnętrze

0
1716

Osiedlowa restauracja to świetny pomysł na biznes. Obecnie coraz więcej restauracji lub barów mlecznych otwiera się na nowo powstających osiedlach. W tego typu skupiskach apartamentów miesza bardzo dużo młodych ludzi, którzy nie zawsze znajdują czas na samodzielne gotowanie. Otworzenie knajpy, baru lub restauracji w takim miejscu to pewność, że Twój biznes znajdzie wielu klientów.

Ważną kwestią jest ciekawy wygląd restauracji, który sprawi, że osoby nawet przechodzące w jej pobliżu będą zainteresowane wnętrzem. Jeżeli Twoja restauracja będzie przykuwała wzrok potencjalnych klientów już od zewnątrz to na pewno masz gwarancję powodzenia swojego biznesu!

Jak urządzić osiedlową restauracje?

Osiedlowe bary oraz restauracje zazwyczaj mieszczą się na parterze w apartamentach i mają ograniczoną powierzchnię. Około 50m2 w zupełności wystarczy na stworzenie bajecznej i przytulnej restauracji dla Twoich gości.

Urządzenie restauracji rozpocznij od kuchni, która jest sercem każdego lokalu gastronomicznego. Zakup dobrej jakości sprzęt i pomocne narzędzia, dzięki temu zyskasz pewność, że Twoje potrawy będą odpowiednio przygotowywane i zaspokoją gusta najwybredniejszych konsumentów. Zatrudnij profesjonalnych kucharzy oraz miłe i doświadczone kelnerki lub kelnerów. W przypadku kelnerów możesz postawić na studentów dziennych  i zaocznych, dzięki temu nieco zaoszczędzisz i dasz pierwsze zatrudnienie osobom dopiero wchodzącym na rynek pracy.

Jak już wcześniej wspominaliśmy otoczenie restauracji oraz jej zewnętrzny wygląd jest bardzo ważny. Można tutaj pomyśleć o posadzeniu przed lokalem fantazyjnych drzewek, umieszczeniu ozdobnych lamp ogrodowych lub kotylionów, a także oklejaniu witryn i drzwi wejściowych. W dniu otwarcia polecamy zawiesić balony przy głównym wejściu, a także przygotować promocyjne ceny lub innego rodzaju benefity (darmowy drink lub kawa dla każdego klienta).

Wnętrze restauracji to poza właściwie urządzoną kuchnią najważniejsza kwestia każdego lokalu gastronomicznego. Restauracja musi mieć określony styl, jeżeli jest to miejsce, gdzie serwowane będą obiady to polecamy postawić na jasne wnętrze – białe ściany, kraciaste obrusy i małą ilość dekoracji. Natomiast jeśli nastawiasz się na typową restaurację, która będzie otwarta do późniejszych godzin musisz przemyśleć odpowiednie menu na każdą porę. Wnętrze restauracji zawsze musi być czyste i schludne, jednak można tutaj trochę zaszaleć i postawić na nietypowe dodatki. Współcześnie wiele osób decyduje się na restauracje urządzone w stylu rustykalnym, który jest prosty, a jednocześnie swojski i przytulny. To świetne rozwiązanie, które wymaga nie wielu przygotowań.

Restauracja powinna być odpowiednio urządzona, w taki sposób, aby całe wnętrze było właściwie i funkcjonalnie zagospodarowane. W przypadku małych lokali świetnym rozwiązaniem będą podstawy do stołów barowych, których wykonanie można zlecić na wymiar. Stoły barowe muszą mieć odpowiednią wielkość, aby umożliwiły komfortowe przesiadywanie przy nich oraz spożywanie posiłków. Podstawy do stołów barowych oraz blaty dobrej jakości można znaleźć na mebella.

Do każdego stołu należy właściwie dobrać krzesła oraz rozplanować ich rozstaw. Kiedy już będziesz posiadał podstawy do stołów barowych oraz krzesła zająć się możesz wyglądem baru ogólnego oraz dodatkami. Najlepiej sprawdzają się kolorowe obrusy, doniczki z kwiatami, nowoczesne obrazy oraz dekoracje w postaci świec, świeczników i wazonów z kwiatami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here