Wkręty ciesielskie do konstrukcji dachowych

0
1945

Praca z drewnem stawia bardzo konkretne wymagania. Przede wszystkim trzeba odpowiednio dobrać materiał – bez dobrego drewna nie ma mowy o stworzeniu odpowiedniej konstrukcji, jaka spełniałaby oczekiwania w zakresie związanym z wytrzymałością, a w pewnych przypadkach również estetyką. Tu kłania się wykorzystanie takich elementów jak wkręty ciesielskie, które w kontekście drewna odgrywają ogromną rolę. Umożliwiają bowiem wykonywanie połączeń między innymi w odniesieniu do konstrukcji dachowych – więźba wysuwa się w tym kontekście na pierwszy plan. Trzeba jednak zaznaczyć, że w pracowniach ciesielskich wykonuje się również inne przedmioty, w tym chociażby meble.

Jeśli bierzemy pod uwagę dachy, jakość jest kluczowa. Chodzi tu nie tylko o elementy montażowe, ale też właściwy surowiec, z jakiego wykonuje się drewniane elementy konstrukcji dachowej. Więźba musi powstać z solidnego gatunku drewna, jaki zostanie poddany impregnacji pod kątem przeciwpożarowym i związanym z aktywnością szkodników, pleśnieniem czy zagrzybieniem. Oznacza to, że surowiec musi być profesjonalnie przygotowany, czym zajmują się wyspecjalizowane firmy, choć część ekip budowlanych wykonuje taką impregnację we własnym zakresie. To jednak tylko i aż jeden aspekt. Wykonanie całości będzie możliwe jedynie z użyciem specjalnych połączeń.

Jakie wkręty ciesielskie do drewna zdadzą egzamin?

Rynek wszelkiego rodzaju łączników drewnianych jest w Polsce bardzo rozbudowany. To powoduje, że mogą pojawić się pewne wątpliwości związane z tym, jakie wkręty wybrać. Wybór nie jest łatwy, szczególnie dla osób bez większego doświadczenia w temacie. Jak w innych segmentach sprzedaży, tak i tu pomocny okazuje się internet. Sklepy online posiadają szeroki asortyment – kuszą też niskimi cenami. Dobrym przykładem jest e-Armet.pl. Aktualnie jedna z najlepiej ocenianych hurtowni zajmujących się sprzedażą połączeń czy wkrętów różnego typu – także na gruncie detalicznym. – Zainteresowanie, które budzą wkręty ciesielskie jest spore, to się nie zmienia. U nas kupują je fachowcy zajmujący się wykonawstwem dachów, budowlańcy. Wśród klientów nie brak też osób indywidualnych – mówi pan Przemysław, specjalista sklepu. – Ceny takich akcesoriów są naprawdę niskie, a jakość spełnia wszelkie normy – dodaje.

Rzeczywiście koszt kupna nawet sporej ilości wkrętów nie stanowi sporej inwestycji. Rozwiązania są ekonomiczne, a ich jakość i efektywność nie budzą wątpliwości. Oczywiście trzeba wybierać warianty dobrej jakości. Standardowo wybierany wkręt powinien posiadać ocynk galwaniczny, co skutecznie zabezpiecza przed korozją. Zwykle elementy można wykorzystywać bez problemów w odniesieniu do drewna litego wszystkich gatunków, jak też materiałów drewnopochodnych.  Wkręty ciesielskie TORX bywają szczególnie doceniane z uwagi na swoją uniwersalność. Posiadają bowiem specjalny szpic ograniczający zjawisko rozwarstwiania materiału, a odpowiednio duże gniazdo redukuje ryzyko uszkodzenia wkrętarki w czasie pracy.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here