Zabezpieczanie progów przy pomocy listew wykończeniowych

Remontując podłogę w domu, staramy się dobierać jak najlepsze materiały. Chcemy, żeby były najwyższej jakości – muszą być wytrzymałe na obciążenia, a przy tym estetyczne, ponieważ wybór posadzki bezpośrednio wpływa na wygląd całego pomieszczenia. Warto pamiętać też o tym, by zastosować odpowiednie wykończenie. Jednym z bardziej problematycznych miejsc na podłodze jest próg. Żeby go zabezpieczyć, najlepiej wykorzystać listwy progowe.

Listwy progowe – zastosowanie

Zazwyczaj rzadko się zdarza, że stosujemy ten sam materiał na wykończenie podłogi w różnych pomieszczeniach. Zwykle każdy pokój remontujemy w inny sposób, tak by jak najlepiej przystosować go do tego, w jaki sposób jest użytkowany. Przykładowo na posadzkę w kuchni chętnie wybierzemy płytki ceramiczne, z kolei salon możemy wyłożyć drewnianymi panelami czy wykładziną dywanową.

W takim przypadku bywa, że łączące się w progu dwa rodzaje podłóg mają różną wysokość. To powoduje, że powstaje nieestetyczny, a zarazem niebezpieczny uskok. Dodatkowo przejście między jedną posadzką a drugą jest zbyt ostre – jeśli nasza sypialnia nie jest zamykana i bezpośrednio przechodzi w pokój dzienny, to będzie to szczególnie widoczne.

Wówczas z pomocą może przyjść listwa progowa. Dzięki niej połączenie obu podłóg będzie bardziej płynne, co znacząco podniesie estetykę. Ponadto zlikwidujemy różnicę poziomów, co zarazem sprawi, że posadzka będzie bardziej funkcjonalna i mniej narażona na uszkodzenia. Wypełnienie szczeliny w progu jest też ważne ze względu na dylatację i trwałość podłogi. Może to znacząco ułatwić utrzymanie posadzki w czystości. Listwa przyprogowa zapobiegnie przedostawaniu się zabrudzeń do trudno dostępnych miejsc.

Zobacz pełną ofertę listew progowych sklepu internetowego https://listwy.online/listwy-progowe/.

Profil progowy – który wybrać?

Listwa progowa wyrównująca powinna spełniać szereg określonych wymagań. Przede wszystkim musi być wytrzymała na obciążenia – w końcu zarówno w naszym mieszkaniu, jak i w siedzibie firmy może panować spory ruch, co naraża listwę na uszkodzenia. W związku z tym lepiej się nie decydować na modele plastikowe, które szybko się rysują, a po pewnym czasie mogą po prostu pęknąć. Nie da się też ukryć, że listwy progowe do paneli i nie tylko powinny prezentować się estetycznie. W końcu,  mimo że to niewielki i raczej nierzucający się w oczy dodatek, ma za zadanie utrzymać ładny wygląd pomieszczenia.

Dlatego właśnie doskonałym wyborem będzie listwa progowa aluminiowa. Po jej zamontowaniu zyskamy niezwykle trwały, solidny dodatek, któremu przez wiele lat nie grozi żadne uszkodzenie. Na dodatek listwa aluminiowa progowa odznacza się wysoką estetyką. Wykończone w ten sposób pomieszczenie nabierze nowoczesnego, modnego charakteru. Dodatkowo aluminium jest odporne na korozję, więc taką listwę możemy zastosować również w łazience.

Listwy progowe mogą być także wykonane ze stali nierdzewnej. To nieco cięższy materiał, za to bardzo wytrzymały. Również w tym przypadku nie musimy się martwić o rdzę, nie ma też raczej szansy na to, że taki profil zarysuje się lub zacznie odkształcać pod wpływem użytkowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here