Wygodne i funkcjonalne meble do wypoczynku w salonie

Po długim dniu w pracy lub w szkole każdy ma ochotę trochę poleniuchować. Najlepszym miejscem do wypoczynku w domu jest salon. Możemy w nim obejrzeć dobry film lub posłuchać ulubionej muzyki. Salon nie jest jednak salonem, gdy nie jest wyposażony w odpowiednie umeblowanie. To właśnie od mebli zależy funkcjonalność i wygląd tego pokoju. Meble wypoczynkowe do salonu występują pod kilkoma postaciami. Są to narożniki, sofy oraz fotele.

Narożniki

Narożnik jest meblem stosunkowo obszernym. Charakteryzuje się tym, że składa się z co najmniej dwóch połączonych ze sobą części i posiada użytkowy róg (z tego powodu niektórzy nazywają ten mebel rogówką). Narożniki umożliwiają zatem jednoczesne siedzenie na nich nawet kilku osób.

Narożnik jest dobrym rozwiązaniem zarówno w salonach o większej, jak i mniejszej powierzchni. Istotne jest jedynie właściwe jego dopasowanie. Narożniki różnią się między sobą wielkością oraz funkcjonalnością. Mogą pełnić funkcję zarówno samego siedziska, jak i wygodnego miejsca do spania. Wszystko zależy od egzemplarza. W sprzedaży są narożniki, które można rozłożyć do spania (pełnią funkcję łóżka), jak i narożniki nierozkładane. Wśród narożników rozkładanych wyodrębnić można natomiast kilka ich rodzajów ze względu na sposób rozkładania. Rogówki z opcją spania posiadają zazwyczaj również pojemnik na pościel.

Sofy

Kolejnym rodzajem mebla wypoczynkowego jest sofa. Sofa bywa nazywana również kanapą lub wersalką. Jest to mebel, który składa się z jednego podłużnego siedziska i oparcia. Przy czym, w zależności od modelu, sofy różnią się zastosowanym oparciem. W niektórych oparcie stanowi integralny element sofy, a w innych  zaprojektowano dodatkowe poduszki lub zagłówki. Ponadto sofa może mieć zabudowane boki lub nie.

Tak jak narożniki, również sofy mogą posiadać funkcję spania oraz pojemnik na pościel. Na rynku znaleźć można sofy rozkładane w różny sposób (na przykład: system rozkładania klik-klak lub typu wózek). Aby ułatwić sobie użytkowanie mebla, warto przed jego zakupem sprawdzić czy posiada automat ułatwiający rozkładanie.

Zakup sofy do salonu wiąże się również z wyborem rodzaju tapicerki oraz jej koloru. Jeśli chodzi o rodzaj materiału, z którego wykonano obicie sofy to do wyboru mamy między innymi: skórę naturalną, skórę ekologiczną, welury, tkaniny szenilowe, mikrofazy, plecionki, żakardy. Coraz częściej spotyka się również sofy, których tapicerka wykonana jest z kilku różnych tkanin. Kupując sofę do salonu w sklepie MebloTrans.pl, do wyboru jest szeroka paleta kolorów tapicerki w zasadzie we wszystkich możliwych odcieniach.

Fotele

Niektóre osoby nie wyobrażają sobie salonu bez jednego lub kilku foteli. Trudno się dziwić. Na fotelu można się zrelaksować, poczytać gazetę lub książkę albo obejrzeć telewizję. W ostatnich latach modne jest posiadanie fotela w innym stylu (rodzaju tapicerki oraz kolorze) niż pozostałe meble do siedzenia. Szczególną popularnością cieszą się fotele typu uszak.

Wszystkie wymienione rodzaje mebli wypoczynkowych oferuje internetowy sklep meblowy MebloTrans.pl. Sklep sprzedaje meble polskich producentów, gwarantuje fachowy i bezpieczny transport własny oraz możliwość zakupu mebli na dogodne raty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here