fotele

Od tego, jakie umeblowanie wybierzesz do swoje biura, zależy nie tylko jak wydajnie będziesz wykonywać pracę, ale także jak będziesz się czuć w tym ważnym pomieszczeniu. A całokształt wpływ mają nie tylko kształty i wykończenie mebli, ale również ich kolory i wybrane ozdoby. Jak więc urządzić biuro, by stało się idealnym miejscem pracy?

Kolorystyka – pobudź swoją kreatywność

Podczas aranżacji biura ogromne znaczenie ma również jego kolorystyka. Choć zazwyczaj się nieco pomija ten aspekt, to ma on wpływ na to, czy łatwiej będzie Ci się wyciszyć, koncentrować czy rozpraszać w miejscu pracy. Najczęściej sprawdza się wykończenie 70 – 80% pomieszczenia w neutralnych kolorach bazowych, uzupełnionych przez 10 do 20% odcienia uzupełniającego i kolejnych 10% kontrastu. Takie połączenie pozwala na wydobycie pełni kreatywności i rozbudzenie twórczego myślenia, co bez wątpienia przydaje się podczas pracy biurowej. Dominacja kolorów neutralnych pozwala natomiast na uspokojenie wzroku i uniknięcie przemęczenia. Bardzo dobrym pomysłem okazuje się pomalowanie dużych przestrzeni na zielono, co doskonale uzupełnia się z obecnością żywych roślin. Kolor ten nie tylko działa uspokajająco, ale także rośliny filtrują i jonizują powietrze, co poprawia nastrój pracowników i samego pomieszczenia. W połączeniu z relaksacyjną muzyką możesz przeobrazić swoje biuro w bardzo przyjemne miejsce, które będzie wręcz zachęcało do kreatywnej i twórczej pracy.

Wygodne meble biurowe

Dobrze urządzone miejsce racy musi jednak nie tylko wyglądać, ale być również wygodne. Najlepiej wykorzystać do tego rozwiązania tworzone głównie z myślą o pomieszczeniach biurowych. Bardzo dobrą opinią – zarówno wśród pracowników, jak i pracodawców – cieszą się meble Sedus, marki tworzonej z zamiłowania do biura. Można u nich znaleźć bardzo dużo ciekawych propozycji, pozwalających na zapewnienie ergonomicznego stanowiska pracy wszystkim pracownikom i dostosowania mebli do ich indywidualnych potrzeb.

Ważne jest, by zarówno biurka, jak i fotele pozwalały na zajmowanie wygodnej, wyprostowanej pozycji, wraz z nogami opartymi o podłogę, a łokciami o biurko. Przyjmowanie jakiejkolwiek wymuszonej postawy będzie negatywnie odbijało się na koncentracji pracowników, co również przełoży się na ich wydajność i sprawi, że z czasem coraz częściej będą uskarżali się na bóle pleców i inne niedogodności. Dlatego już na etapie wyposażania warto zrobić wszystko, co tylko możliwe, by zadbać o dobrej jakości meble – co przełoży się na większe zadowolenie i motywację w pracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here