Zanim zawiesimy zasłony

Firanki i zasłony nie są reliktem przeszłości, który wyparły nowoczesne żaluzje oraz rolety. Nowe pokolenia coraz bardziej doceniają starsze opcje do dekoracji okien odnajdując w nich wydajny dodatek, który szybko oraz skutecznie jest w stanie wnieść nowe życie do różnorodnych pomieszczeń. Firanki nie są dodatkiem na okno, którego miejsce powinno ograniczać się wyłącznie do kuchni (tam można spotkać je najczęściej). Modne zasłony oraz firanki o bogatym wzorze są głównymi elementami wielu styli wykończeniowych, według których nowocześnie nastawieni ludzie urządzają swoje domy.

By łatwo było zawiesić

Zawieszenie firan lub zasłon to czynność końcowa, to na czym się trzymają wpływa na efekt, jaki będą sobą prezentowały na oknie. Dla wielu zawieszenie dużego karnisza to spory problem – instalacja często wymaga kilku nawierceń, a w blokach z dużej płyty nie trafić z wiertłem w zbrojenie jest ciężko. Rozwiązaniem, które pozwala połączyć klasyczność z nowoczesnością są szyny sufitowe ks-system, czyli klick system. Możesz je nabyć na przykład tutaj: http://www.forestpolska.com/klick-system.html. Są one znacznie łatwiejsze w montażu (oraz demontażu), pozwalając na więcej. Szyny ks-system nie muszą być proste, giętkość wielu dostępnych modeli pozwala na stworzenie bardziej zaawansowanego ułożenia firan lub zasłon. Ks-system to obecnie standard, który ułatwia życia osobom modernizującym swoje przestrzenie i to niedużym kosztem. Remontując mieszkanie często zapomina się o drobnych szczegółach, które swoim wyglądem dają o sobie negatywnie znać, gdy wszystko jest już odświeżone. To, w jaki sposób wygląda przestrzeń przy oknie ma duże znaczenie, a spychanie renowacji w tym obrębie na margines jest najlepszą receptą na wywołanie negatywnych kontrastów. Remont to powoływanie do życia wizji wykończeniowej, która ma dać nam zarówno komfort, jak i lepiej odzwierciedlić to, jacy jesteśmy.

Spiąć wszystko w stylową całość

Stylowość przestrzeni nie odzwierciedla się jedynie poprzez główne sprzęty o dużych gabarytach, jak łóżko, szafa, fotele czy telewizor. Są one podstawą, na której buduje się efekt końcowy. To drobne przedmioty wszystkiego dopełniają sprawiając, że całość jest spójna, a błądzący po ścianach wzrok nie ma się do czego przyczepić. Na wygląd okna zwraca się uwagę, jeśli będzie na nim zbyt pusto odniesie się wrażenie aranżacyjnej dziury, która zminimalizuje z mozołem budowany efekt. Szyny sufitowe ks-system są jednym z dodatków, które warto mieć w pamięci biorąc się za remont lub drobne modyfikacje. Czasem wystarczy zmiana kilku niewielkich elementów by przestrzeń domu lub mieszkania zyskała na niepowtarzalności. Przypatrzmy się swojemu oknu i zastanówmy, jak stylowo można je usprawnić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here