Zmywarki

Zmywarki to sprzęty, które niewątpliwie są sprzymierzeńcami naszych wolnych chwil. Zamiast ślęczeć nad zlewem, możemy zadanie zmywania powierzyć zmywarce, a sami rozkoszować się ulubionymi formami spędzania czasu. Dlatego też rynek zmywarek charakteryzuje się dużym popytem – zarówno tych w zabudowie, jak i wolnostojących.

  1. Zmywarki wolnostojące – czy tylko kwestia estetyki?
  2. Jednolita kuchnia, czyli zmywarki w zabudowie.

Zmywarki wolnostojące i te w zabudowie weszły już do kanonu niezbędnych sprzętów. Dlatego też zastanawiamy się nad ich kupnem i wyborem najlepszych już w fazie urządzania kuchni i przewidujemy na nie miejsce albo też uzupełniamy o nią to pomieszczenie, starając się dopasować zmywarkę jak najlepiej. Producenci zmywarek wyszli naprzeciw różnym oczekiwaniom, projektując bardzo funkcjonalne, energooszczędne i estetyczne zmywarki przeznaczone do zabudowy i te wolnostojące. Ponieważ wybór między nimi jest często dość kłopotliwy, poniżej krótka charakterystyka obu typów sprzętu, która może być przydatna przy podjęciu kluczowej decyzji – jaką zmywarkę wybrać?

Zmywarki wolnostojące – czy tylko kwestia estetyki?

Zmywarki wolnostojące są często wybierane do pomieszczeń o mniejszych rozmiarach i wtedy, gdy chcemy po prostu uzupełnić o ten sprzęt naszą kuchnię. Co oznacza, że nie mamy przeznaczonego na nią miejsca dopasowanego do mebli z frontem i ściankami, jakie jest potrzebne w przypadku zmywarek w zabudowie. Zmywarki wolnostojące są więc kupowane do kuchni, w których nie możemy sobie pozwolić na całkowitą zmianę aranżacji. Dlatego naszym zadaniem jest jak najlepsze dopasowanie maszyny zmywającej do stylu kuchennego wnętrza. To wyzwanie biorą pod uwagę producenci. Dlatego też zmywarki wolnostojące są produkowane w różnych stylach https://www.oleole.pl/zmywarki.bhtml. Na rynku można spotkać sprzęty tego typu o bardzo nowoczesnym, minimalistycznym designie, które znakomicie dopasowują się do wnętrz industrialnych czy też loftowych. Jednak zadowoleni powinni być też zwolennicy stylu tradycyjnego czy też retro – co ciekawe, dla tych ostatnich są produkowane zmywarki wolnostojące nawiązujące do stylu obowiązującego w latach 20. ubiegłego wieku. Kluczem,  którym można się kierować przy wyborze zmywarki wolnostojącej  (poza oczywiście parametrami technicznymi) jest na przykład wygląd pozostałych sprzętów AGD. Zmywarkę wolnostojącą można umieścić w każdym dowolnym miejscy, w którym jest odpływ ścieków, woda i prąd. Podsumowując: ci, którym na sercu leżą kwestię estetyczne, nie powinni mieć oporów przed wyborem tego typu zmywarki.

Jednolita kuchnia, czyli zmywarki w zabudowie

Jeśli jesteśmy na etapie aranżowania kuchni od zera, warto przy jej projektowaniu uwzględnić zmywarkę w zabudowie. W ten sposób zachowamy bardzo jednolity wygląd kuchni. Obudowując ten sprzęt frontami i ścianami, które będą identyczne jak fronty naszych mebli, zyskamy po prostu kolejny mebel  kryjący w swoim wnętrzu maszynę do zmywania. Takie rozwiązanie pozwoli nam też wyciszyć pracę zmywarki. Warto także pamiętać o tym, że zmywarki w zabudowie https://www.oleole.pl/zmywarki-do-zabudowy.bhtml mają przeważnie większą pojemność niż te wolnostojące. Dlatego znakomicie nadają się po pierwsze do zmywania większej liczby naczyń, a po drugie – sprawdzą się w większych kuchniach. Trzeba jednak pamiętać o tym, że mebel, w którym będzie umieszczona zmywarka, musi być przystosowany do tego, aby nie niszczył się pod wpływem temperatury czy wilgoci.

Najprostszy wniosek rozstrzygający kwestię, jaką zmywarkę wybrać, jest więc taki, że wybór zależy w dużej mierze od tego, na jakim etapie urządzania kuchni jesteśmy. Jednak niezależnie od tego, czy decydujemy się na zmywarkę wolnostojącą czy zmywarkę do zabudowy, przede wszystkim trzeba przemyśleć parametry techniczne urządzenia. Tylko w ten sposób będzie ono nam w stu procentach pomocne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here