Jaki prysznic wybrać do łazienki

Kiedyś prysznicem była po prostu słuchawka prysznicowa podłączona do baterii, którą można było ewentualnie przymocować do uchwytu ściennego. W ostatnich dekadach jednak technologia obejmująca armatury łazienkowe bardzo się rozwinęła. Producenci oferują nam nowoczesne zestawy prysznicowe z bateriami wyposażonymi w zaawansowane systemy kontroli strumienia przepływu i temperatury wody. To jednak nie wszystko! Prysznice różnią się nie tylko funkcjonalnością, ale także designem. Jaki prysznic wybrać do łazienki i na co zwrócić szczególną uwagę?

Prysznic z deszczownicą czy bez?

Prysznic to nie tylko świetny sposób na szybką kąpiel. Może być on również niezwykle przyjemnym i relaksującym sposobem na rozluźnienie po ciężkim dniu. Żeby móc skorzystać z prysznica w bardziej szerokim spektrum, jak najbardziej warto wyposażyć go także w deszczownicę.

Takie rozwiązanie umożliwia kąpiel pod bardziej rozproszonym strumieniem wody. Deszczownice z reguły znajdują się bezpośrednio nad centralnym punktem kabiny lub wanny, montowane są bowiem na specjalnie wygiętym drążku lub podtynkowo. Dzięki temu w trakcie kąpieli całe nasze ciało znajduje się bezpośrednio pod strumieniem wody.

Co najważniejsze, deszczownice możemy dopasować do stylu łazienki – dostępne są one bowiem w różnych kształtach – najczęściej w prostokątnym lub okrągłym. Bardzo często deszczownice, słuchawki prysznicowe i baterie sprzedawane są w komplecie, co pozwala na wyposażenie łazienki w pasującą do siebie armaturę.

Patrz na jakość wykonania i funkcje dodatkowe!

Przy wyborze prysznica warto zwrócić uwagę na materiał oraz jakość wykonania. Niestety słabej jakości armatura może być nie tylko awaryjna, co będzie szczególnie dotkliwym problemem w przypadku armatury podtynkowej, ale może również przysporzyć problemów z utrzymaniem prysznica w czystości.

Dlatego wybierając prysznic, warto zdecydować się na urządzenia z wyższej półki, które będą działać sprawnie, a równocześnie dzięki specjalnym powłokom przeciw osadom, będą łatwe w czyszczeniu. Poza tym, jeśli już decydujemy się na zakup prysznica, to dobrze jest zadbać również o to, aby był on wyposażony w funkcje, które zwiększą komfort jego użytkowania, a przy okazji pozwolą na bardziej ekonomiczne zużycie wody.

Funkcje takie jak termostat czy regulacja strumienia wody, świetnie sprawdzają się również przy dzieciach. Ustawiając konkretny zakres temperatur, będziemy mieć pewność, że dziecko nie poparzy zbyt gorąca woda, a dobierając odpowiedni strumień wody, możemy kontrolować zużycie wody.

Euphoria Smartcontrol 310 od Grohe

Prysznic z deszczownicą

Z nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie armatury łazienkowej słynie niemiecka marka Grohe, która oferuje nowoczesny system prysznicowy Euphoria Smartcontrol 310. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają wysokiej jakości zestawu prysznicowego, wyposażonego w innowacyjne rozwiązania. Co najważniejsze, zestaw ten jest kompletny, ponieważ posiada zarówno deszczownicę, jak i słuchawkę, węża i baterię. Przy czym jest pokryty powłoką Grohe StartLight, dzięki której nawet po wielu latach użytkowania armatura Grohe zawsze wygląda jak nowa!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here