stolik kawowy

Stolik kawowy to niepozorny element wyposażenia, który może odmienić oblicze całego pomieszczenia. Dzięki swojej uniwersalności może pełnić funkcję zarówno ozdobną, jak i praktyczną. Czym powinien wyróżniać się stolik kawowy, aby spełnił swoje zadanie w Twoim domu? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

Co wyróżnia stoliki kawowe?

Pomimo tego, że stoliki kawowe są najczęściej wybierane na samym końcu, są równie ważne, co pozostała część umeblowania. Ich cechą charakterystyczną jest przede wszystkim:

  • rozmiar,
  • kształt.

Przyjrzymy się, na co zwrócić uwagę podczas wybierania stolika kawowego.

Rozmiar

Stoliki kawowe są niskie, ale ich wysokość różni się w zależności od konkretnych modeli. Może ona wynosić 43 cm (np. stolik kawowy TURRET), 55 cm (np. stolik kawowy JARDIN) lub nawet 63 cm (np. stolik SEAFORD). Wysokość powinna być dostosowana do kanapy lub sofy, aby siedzenie na niej pozwalało na komfortowe korzystanie ze stolika.

Stoliki rozkładane są nawet trzykrotnie szersze niż klasyczne rozwiązania. Podczas wybierania rozmiarów warto kierować się dostępną przestrzenią w salonie oraz całym mieszkaniu.

Kształt

Najpopularniejszym kształtem stolików jest: koło, kwadrat oraz prostokąt. W kwestii wyboru warto sugerować się pozostałym umeblowaniem mieszkania. Jeśli posiadasz wiele puf, zastanów się nad stolikiem okrągłym. Z kolei w przypadku mebli w kształcie prostokątów, zdecyduj się na stolik w podobnym kształcie.

Zastosowanie

Stoliki kawowe pełnią wiele ważnych funkcji. To właśnie na nim można podawać kawę i ciasto podczas wizyty rodziny lub znajomych. Stolik sprawdzi się również, jako półka na przechowywanie codziennych drobiazgów: pilota do telewizora czy kluczy do samochodu. Dla osób, które cenią sobie ergonomiczne rozwiązania, polecamy stoliki z dodatkowymi półkami oraz szufladami!

W przypadku małych przestrzeni warto zastanowić się nad stolikami rozkładanymi, które po rozłożeniu zyskują nawet do 100 cm dodatkowej szerokości!

stoliki kawowe

Jak wybrać stolik kawowy do domu?

Jeśli już wiesz, jaki rozmiar i kształt będzie miał Twój stolik kawowy, możesz przejść do oglądania konkretnych modeli. Pamiętaj, aby dopasować je do stylu aranżacyjnego całego mieszkania. W ten sposób zbudujesz sobie i swojej rodzinie spójną kompozycję, w której poczujecie się komfortowo!

W zależności od potrzeb możesz wybrać stoliki:

  • drewniane,
  • ze szklanym blatem,
  • drewniane ze stalową ramą,
  • skandynawskie,
  • z płyty MDF,
  • z chromowanego metalu.

Każdy z modeli ma cechy charakterystyczne, które umożliwiają dopasowanie ich do konkretnej przestrzeni. Stoliki kawowe z elementami drewna sprawdzą się wszędzie tam, gdzie są drewniane podłogi, półki, zielone kwiaty lub drewniane elementy na ścianach. Z kolei stoliki ze szklanym blatem mają minimalistyczny charakter. Będą więc świetnym rozwiązaniem zwłaszcza dla nowoczesnych wnętrz.

Czy już wiesz, który model sprawdzi się w Twoim domu?

Czym powinien wyróżniać się stolik kawowy?

Stolik kawowy powinien być przede wszystkim: odpowiednio wysoki, dopasowany do wielkości pomieszczenia, w kształcie pasującym do pozostałych mebli oraz funkcjonalny. Jeśli podejmiesz właściwy wybór, możesz zyskać nie tylko stolik kawowy, ale przede wszystkim wszechstronny mebel, który spełni w Twoim domu wiele ważnych funkcji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here