Życie miasta uchwycone na płótnie

Każde miasto bez wyjątku jest na swój sposób niepowtarzalne. Ta sama zasada dotyczy przedstawiających je dekoracji – w tym oczywiście i obrazów. Płótna o tej tematyce oferują mnóstwo ciekawych możliwości. Zdjęcia ukazujące wielkie metropolie z powietrza, szkice klimatycznych, nadmorskich miasteczek czy ilustracje prosto z słynnych, pełnych zabytków stolic – to tylko kilka przykładów tego, co może przedstawiać taki obraz. Miasto w każdym wydaniu jest motywem intrygującym – tylko od nas zależy jak wykorzystamy jego potencjał. Dla wszystkich którzy chcieliby wypróbować dostępne możliwości, przygotowaliśmy specjalny poradnik. Pomoże on wybrać najlepszy obraz do konkretnego rodzaju wnętrza oraz naszych potrzeb.

Jakie jest najpiękniejsze europejskie miasto? Obrazy do salonu ze słynnymi stolicami

obraz miasto paryż

https://myloview.pl/obrazy/wg-kategorii/metropolie/

Rozważania dotyczące dopasowania obrazów przedstawiających miasta do różnych pomieszczeń w naszych domach, zacznijmy od wnętrza najbardziej reprezentacyjnego – salonu. Jest to bowiem doskonałe otoczenie dla tego rodzaju dekoracji. Niezależnie od tego, czy pragniemy aby nasz salon stał się bardziej elegancki, czy preferujemy nieco bardziej swobodne podejście do kwestii wystroju, bez trudu znajdziemy odpowiedni obraz dla siebie. W tym konkretnym pomieszczeniu doskonale sprawdzają się na przykład wizerunki sławnych, europejskich stolic. Od razu pojawia się jednak wątpliwość – na wizerunek którego z tych pięknych miast się zdecydować? Choć odpowiedź na to pytanie musi być w dużej mierze uzależniona od indywidualnego gustu, to jednak mamy kilka podpowiedzi, które mogą pomóc Wam w podjęciu właściwej decyzji.

  • Rzym – to miasto śmiało może aspirować do miana kolebki kultury europejskiej. Obrazy inspirowane jego architekturą (zarówno zabytkami antycznymi, renesansowymi, jak i późniejszymi) świetnie komponują się z jasnymi, dużymi salonami. Idealnie pasują również do wnętrz w stylu śródziemnomorskim.
  • Paryż nazywany jest często miastem miłości. Dlatego też obrazy z jego nastrojowymi uliczkami i klimatycznymi skwerami mogą posłużyć do wprowadzenia romantycznego akcentu do salonu. Taki zabieg zainteresować powinien zwłaszcza młode pary. Stolica Francji kojarzy się jednak także z artystami, dzięki czemu drukowane na płótnie zdjęcia tego miasta świetnie prezentują się pośród reprodukcji najróżniejszych dzieł sztuki.
  • Wiedeń jako miasto oferuje odwiedzającym niezwykłą, trochę baśniową, a trochę nostalgiczną atmosferę. Obrazy przedstawiające stolicę Austrii oraz jej charakterystyczne miejsca będą znakomitym wyborem do salonów klasycznych, eleganckich, wyposażonych w drewniane meble i urządzonych tradycyjnie.

Futurystyczny obraz – miasto

Futurystyczny obraz – miasto

https://myloview.pl/

Choć niewątpliwie zabytkowe budowle posiadają swój urok, to jednak również i nowoczesne miasta potrafią zachwycić swoim wyglądem. Obrazy ukazujące gigantyczne metropolie z lotu ptaka to bez wątpienia dekoracje oryginalne i ciekawe pod względem estetycznym. Tworzą one bardzo atrakcyjne wizualnie kompozycje w połączeniu z nowoczesnym wystrojem. Aby jednak wywoływały odpowiednie wrażenie, musimy zadbać o ich ekspozycję. Przede wszystkim tego typu wzory powinny być nieco większe od przeciętnego obrazu. Im większy format zdjęcia, tym efektowniej będzie się ono prezentować. Po drugie – dobrze jest umieścić taką dekorację na gładkiej jednolitej ścianie. Dodatkowe ozdoby będą bowiem tylko osłabiać ogólne wrażenie. Trzecią ważną sprawą jest natomiast kwestia wyboru kolorystyki. Fotografie wykonane w dzień rozjaśnią otoczenie i dodadzą mu wrażenia przestrzenności. Zdjęcia wielkich miast nocą oferują natomiast dużo mocniejsze kontrasty, a co za tym idzie – również intensywniejsze kolory. Obrazy tego typu doskonale pasują do ciemniej urządzonych pomieszczeń – na przykład niewielkiej sypialni.

Nastrojowe obrazy miast – czarno białe zdjęcia to sposób na unikalny klimat

Nastrojowe obrazy miast

Pozornie wydawać by się mogło, iż czarno-biała kolorystka zubaża przedstawiony motyw. W rzeczywistości jednak sprawia ona, że uwagę zaczynamy zwracać na inne elementy: detale, kształty, fakturę. Niezwykle ciekawego charakteru nabierają również dwukolorowe fotografie miast przeniesione na obrazy. Z jednej strony nawiązują one do stylistyki noir, z drugiej do sztuki nowoczesnej. Dzięki temu wykorzystać możemy je do ozdobienia bardzo różnych pomieszczeń, zawsze uzyskując ciekawe efekty. W dużym loftowym salonie połączonym z jadalnią podkreślą dodatkowo surowość całej aranżacji. Dla odmiany modernistycznej sypialni nadadzą oryginalnego wyglądu, dzięki któremu wnętrze to nabierze od razu wyrazistego charakteru. W przypadku obrazów z czarno-białymi wizerunkami miast niezwykle ważną rolę odgrywa gra świateł – warto więc poszukać wzorów, które będą najciekawsze pod tym kątem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here