5 sposobów na oryginalny wystrój restauracji

Z pewnością wiele osób idąc do restauracji, główna wagę przywiązuje do posiłku. Nie można jednak zapominać, że to, w jakiej atmosferze spożywamy jedzenie, ma duże znaczenie nie tylko, jeśli chodzi o doznania smakowe, ale także przeżycie duchowe, które wiążące się ze spożywanym posiłkiem. W dzisiejszym artykule szczególną uwagę skupimy właśnie na wystroju, a co więcej podpowiemy kilka sposobów na to, jak go zaplanować, aby nasza restauracja była kompletna i estetyczna.

Umiar i wyczucie stylu

Pierwsza i najważniejsza zasada dotyczy tego, że nie wolno przesadzać. Sala restauracyjna, w której ciężko się ruszyć od nadmiaru ozdób, a z każdej ściany atakują nas różnego rodzaju elementy, nigdy nie będzie dobrym rozwiązaniem. Najgorzej będzie, gdy w dodatku te elementy nie będą ze sobą powiązane tematycznie. Tutaj do głosu dochodzi kolejna zasada, mówiąca o tym, że wystrój musi być spójny. Jeżeli mamy do czynienia z restauracją serwującą kuchnię staropolską, raczej powinniśmy utrzymać ją właśnie w klimacie „izby”. Nie ma tutaj miejsca na designerskie ozdoby. Analogicznie sytuacja kreuje się w drugą stronę. W nowoczesnych wnętrzach warto wyeliminować ozdoby, które prawdopodobnie pasowałby do wspomnianego stylu izby.

Smaki z całego świata

Zazwyczaj restauracje serwują jakiś rodzaj kuchni. Tutaj pomysły rodzą się same. Jeżeli mamy do czynienia z kuchnią włoską, w której motywem przewodnim jest makaron, bardzo dobrym pomysłem może być ustawienie ozdobnych pojemników, które w środku będą zawierały różne rodzaje makaronu. Podobnie, jeśli chodzi o kuchnię hiszpańską czy portugalską. Każdy z tych nurtów posiada charakterystyczne produkty spożywcze, które z powodzeniem mogą posłużyć za dekoracje. Inny pomysł to ustawianie elementów charakterystycznych dla danego Państwa. Wielka mapa Węgier w restauracji serwującej kuchnie z tego raju to zawsze ciekawy dodatek, który zadba również o dodatkową edukację geograficzną klientów.

Designerskie ozdoby

Kolejny pomysł dotyczy nowoczesnych restauracji, które powinny być urządzone w bardzo designerskim stylu. Oryginalne ozdoby, rzeźby wykonane z elementów metalowych, LEDowe podświetlenie – to tylko niektóre z ciekawych pomysłów. Warto również zadbać o wszystkie artykuły tj. serwetki, kieszonki na sztućce, świeczniki, pojemniki z przyprawami itd. Szeroką ofertę z takim asortymentem można znaleźć m.in. w sklepie internetowym https://alleglass.pl. Niezależnie od tego, jak skomponujemy wystrój restauracji, należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby nie przesadzić w żadną ze stron, jak również zadbać o spójność elementów, które będą posiadały pewną myśl przewodnią.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here