Czy klasyczny budzik sprawdzi się w domu młodych osób?

Dynamiczny rozwój telefonii komórkowej przyczynił się do wielu zmian w otaczającej nas rzeczywistości. Dzięki funkcji zegarka wbudowanego w telefon, wiele osób zrezygnowało z używania jego klasycznego odpowiednika noszonego na ręce czy zakupu osobnego budzika, który wcześniej przez wiele lat chronił przed spóźnieniami do pracy. Czy w świecie wszechobecnych smartfonów tradycyjny zegar domowy ma jeszcze rację bytu? Czy w nowoczesnych wnętrzach mieszkalnych urządzanych przez młode osoby jest jeszcze miejsce dla eleganckiego zegara ściennego lub niewielkiego budzika?

Jakie rodzaje zegarów można spotkać we współczesnych domach?

Najczęściej spotykanymi rodzajami zegarów domowych są modele przeznaczone do zawieszenia na ścianie, ustawienia na stole, regale czy szafce, a także duże urządzenia wolnostojące, charakteryzujące się wysokim poziomem dekoracyjności. Każdą z wymienionych kategorii można poddać dalsze kategoryzacji. Dla przykładu wśród czasomierzy stołowych wyróżnić możemy budziki wskazówkowe, z wyświetlaczem elektronicznym, zasilane bateryjnie lub sieciowo, radiobudziki czy budziki z projektorem. Wiele nowoczesnych budzików elektronicznych, prócz podstawowej funkcji pomiaru czasu i alarmu, wyposażonych jest również w wiele innych funkcjonalności. Nowoczesny zegar elektroniczny może pokazywać aktualną datę, pogodę wewnątrz i na zewnątrz mieszkania, a w niektórych przypadkach może pełnić również funkcję domowego radia.

Jaki zegar do nowoczesnego wnętrza?

Choć większość młodych osób posiada własny smartfon z funkcją zegarka, alarmu, stopera i minutnika, to jednak w zajmowanych przez te osoby mieszkaniach, klasyczny zegar ścienny lub nowoczesny elektroniczny budzik jest wciąż obecny. Warto pamiętać, że urządzenia tego typu pełnią nie tylko funkcję sprzętu przeznaczonego do odmierzania czasu. Bardzo często jest to atrakcyjny element dekorujący dane wnętrze. Wystarczy jedynie znaleźć taki model urządzenia, który sposobem wykonania, kształtem i kolorem będzie pasował do pozostałych elementów wystroju wybranego domowego pomieszczenia. W przypadku wnętrz mieszkalnych urządzonych w sposób klasyczny może to być elegancki, rzeźbiony zegar drewniany z kukułką lub dekoracyjny zegar wolnostojący z dużym wahadłem. W przypadku wnętrz nowoczesnych ciekawym pomysłem może być zakup elektronicznego czasomierza z projektorem. Taki sprzęt wyświetla godzinę bezpośrednio na powierzchni ściany, co pozwala w ciekawy sposób zagospodarować jej wolny fragment. We współczesnych mieszkaniach sprawdzą się również zegary wielofunkcyjne, łączące w sobie funkcję czasomierza, kalendarza, stacji pogody i radia.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here