Czy warto powiesić obraz w salonie?

Dziś mamy bardzo swobody dostęp do różnego rodzaju sztuki. Chętnie chodzimy do muzeów, do galerii sztuki, na wydarzenia związane z kulturą itp. Czy mamy jednak potrzebę, by choć nieco tej kultury zabrać także do swoich domów? Bez wątpienia tak. Świadczyć może o tym chociażby fakt, jak wiele osób decyduje się na licytowanie obrazów poprzez internet, kupowanie ich z galerii sztuki. Te obrazy w ogromnej większości trafiają do rąk osób prywatnych, które umieszczają je w swoich domach.

Gdzie można zakupić obraz?

Jeśli chcemy chociażby nabyć obrazy do salonu, musimy oczywiście wybrać miejsce ich zakupu. Należy pamiętać o tym, by w tej kwestii być naprawdę ostrożnym. Jeśli nie do końca znamy się na obrazach, możemy niestety zakupić falsyfikat, kopię, słabą podróbkę. Dlatego też najlepiej jest kupować od domów aukcyjnych, które odpowiednio wcześniej sprawdzają autentyczność każdego dzieła. Poza tym bardzo często do takich domów aukcyjnych obrazy przynoszą sami artyści. Już to jest potwierdzeniem tego, że wyszły one z ich pracowni.

Czy obraz pasuje do salonu?

Czy w salonie w ogóle powinny wisieć obrazy? Wiele osób się nad tym zastanawia i odpowiedź zazwyczaj jest twierdząca. Jest to bowiem pomieszczenie, w którym przede wszystkim odpoczywamy. Trzeba natomiast przyznać, że takiemu relaksowi sztuka jak najbardziej sprzyja. Obrazy do salonu mogą być naprawdę przeróżne. O tematyce marynistycznej, pejzaże czy też martwe natury. Każdy w takim obrazie jest w stanie znaleźć coś dla siebie co pozwala mu na chwilę kontemplacji, zadumy.

Jakość i wykonanie obrazu

Oczywiście obrazy do salonu nie muszą być wykonane przez mistrza pędzla, by przypadły nam do gustu. Tak naprawdę jeśli jesteśmy laikami w tej dziedzinie, wielu rzeczy po prostu nie dostrzeżemy. Jednak powinniśmy sprawdzić w jaki sposób został wykonany obraz, jakie zostały do niego użyte farby. Każda farba bowiem nieco inaczej reaguje na światło. Czasem zdarza się też tak, że płótno jest słabej jakości i po pewnym czasie obraz się po prostu odkształca. Warto mieć to wszystko na uwadze podczas poszukiwania idealnego obrazu.

Jednak przede wszystkim powinna nam się podobać jego tematyka. Ważne jest to, by obraz pasował również pod względem kolorystycznym do reszty pomieszczenia. To niezwykle ważne, jeśli chcemy zadbać o jedność stylową w każdym pomieszczeniu. Obrazów na rynku jest tak dużo, że bez trudu jesteśmy w stanie znaleźć taki, który będzie idealnie pasował właśnie do naszego salonu. Z pewnością takich dzieł znajdziemy nawet kilka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here