Postawić na lampy dekoracyjne czy klasyczne?

Zastanawiając się nad wyborem żyrandoli i lampek należy wziąć pod uwagę styl, w jakim urządzone jest wnętrze, gdyż oświetlenie mieszkania to łatwy sposób, aby podkreślić lub dodać wnętrzu charakteru. Klasyczne lampy dobrze będą wyglądały w tradycyjnie wyposażonych mieszkaniach, z nutką stylu retro lub art deco. Mieszkania nowoczesne to idealne domy dla lamp dekoracyjnych, których modernistyczne bryły i futurystyczne konstrukcje podkreślą awangardowe podejście właścicieli. Te najbardziej oryginalne modele z unikatowym designem mogą stanowić serce pomieszczenia, wokół którego skupia się pozostałe wyposażenie mieszkania. Przed zakupem lamp warto przeanalizować ofertę obecnego rynku, ponieważ współczesne lampy to już nie tylko dodatek oświetlający dom.

Jakie lampy dekoracyjne będą najlepsze do pokoju nastolatka?

Należy pamiętać, że pokój nastolatka to także miejsce nauki, a więc oświetlenie powinno stwarzać najlepsze ku temu warunki. Oprócz żyrandola, będącego źródłem głównego światła górnego, w pokoju młodego człowieka powinno znaleźć się także miejsce na przynajmniej jedną lampkę. Obecnie furorę wśród młodzieży robią lampy dekoracyjne wykonane z chromowanej stali lub mosiądzu, projektowane zgodnie z regułami symetrii i geometrii pasują do nowoczesnych, tak lubianych przez młodzież, wnętrz. Swego rodzaju wisienką na torcie jest wykorzystanie w lampach dekoracyjnych, tzw. żarówek Edisona, czyli z kilkukrotnie okręconym i fantazyjnie powyginanym drucikiem węglowym. Metalowe, dekoracyjne lampy są niemożliwe do stłuczenia i odporne na zniszczenia mechaniczne, dlatego posłużą wiele lat w idealnym stanie.

Czy lampy dekoracyjne sprawdzą się w łazience?

Odpowiedź jest jedna – jak najbardziej! Znaną cechą polskich łazienek jest ich ciasnota, a co za tym idzie ograniczona przestrzeń do umieszczania dekoracyjnych akcentów, jak to robimy np. w przypadku salonu, przyozdabiając go stylowymi rzeźbami. Dlatego lampy dekoracyjne umieszczone w łazience pełnią funkcję dwojaką – oprócz oświetlania pomieszczenia, dodają wnętrzu efektownego charakteru. Nad kwestią specjalnego oświetlenia do łazienek od lat debatowali producenci i w wyniku ich pracy dostępne są na rynku dekoracyjne lampy, których światło optycznie powiększa łazienkę lub specjalne modele z wodoodpornymi oprawami, do zamocowania nad wanną. Wybierając lampę do łazienki (a także do innych pomieszczeń), warto korzystać z możliwości, jakie daje dzisiejsze wzornictwo i technika, które znakomicie łączą użyteczne funkcje sprzętów z unikalnym designem.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here