Nowe mieszkanie wykończone pod klucz – nie tylko dla wygodnickich

Coraz więcej deweloperów oferuje klientom nowe mieszkania w standardzie „pod klucz”. To dodatkowo płatna usługa, która ma jednak wiele zalet. Na czym dokładnie polega wykończenie „pod klucz” i kiedy warto się na nie zdecydować?

Większość osób decydujących się na zakup mieszkania wybiera tak zwany stan deweloperski. Oznacza to, że mieszkanie nie jest w pełni wykończone i wymaga dalszych prac. Najczęściej kupujący zlecają je wtedy zewnętrznym ekipom wykończeniowym, ale można także część lub nawet całość prac wykonać we własnym zakresie.

Mieszkanie w standardzie deweloperskim wymaga między innymi wykończenia ścian gładziami i ich pomalowania, kładzenia podłóg, montażu drzwi wewnętrznych, urządzenia łazienki wraz z montażem ceramiki i armatury.

Te prace nie są jednak konieczne wtedy, gdy klient zdecyduje się na mieszkanie wykończone „pod klucz”. Jeśli chodzi o takie właśnie inwestycje mieszkaniowe Lublin jest jednym z wielu miast na mapie Polski, w którym można je zakupić.

Usługa wykończenia mieszkania „pod klucz” polega na zleceniu prac wykończeniowych ekipom współpracującym z deweloperem. Klient otrzymuje wtedy do dyspozycji katalog z kilkoma pakietami wykończeniowymi. Pakiety różnią się pomiędzy sobą cenami i zawierają inne materiały i obejmują inny zakres usług.

Najtańsze pakiety kosztują od 450 złotych za metr kwadratowy, natomiast cena najdroższych dochodzi nawet do 1200 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

Wykończenie mieszkania „pod klucz” ma wiele zalet. Inwestor nie musi już szukać ekipy wykończeniowej lub prowadzić prac samodzielnie, dlatego oszczędza czas. Może wybrać materiały z katalogi i skonsultować się również z projektantem wnętrz. Mieszkania wykończone w tej opcji są także szybciej gotowe do przeprowadzki. Koszt wykończenia można również sfinansować kredytem.

Warto również wskazać, że usługa wykończenia mieszkania „pod klucz” często wybierana jest przez osoby kupujące mieszkanie jako inwestycja i przeznaczające je na wynajem. Wtedy mieszkanie można jeszcze szybciej wprowadzić na rynek i zacząć na nim zarabiać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here