Na naszej stronie pojawił się już dosyć obszerny artykuł dotyczący najlepszych płatnych programów do aranżowania wnętrz (jeżeli jeszcze go nie przeczytałeś – zajrzyj tam koniecznie!), więc najwyższa pora na to aby skupić się na tych darmowych!

Który najlepszy?

W tym wypadku skupimy się tylko na czterech najlepszych programach, które pomogą Ci podjąć ostateczną decyzję co do tego jak ma wyglądać Twoje mieszkanie.
Najczęściej i najchętniej z projektów korzystamy wtedy kiedy przeprowadzamy się do nowego miejsca zamieszkania lub chcemy przeprowadzić dogłębną metamorfozę naszych obecnych czterech kątów. Oczywiście taki wstępny projekt można przygotować na kartce papieru lub korzystając z usługi profesjonalnego architekta ale po co aż tak utrudniać sobie życie, wydając przy tym niekiedy niemałe pieniądze.
Z programów mogą korzystać nie tylko te osoby, które muszą zmierzyć się z samodzielnym urządzeniem domu czy mieszkania. Tego typu strony są bardzo często odwiedzane przez przyszłych projektantów, dekoratorów i architektów, którzy są dopiero na samym początku swojej kariery, jeszcze się uczą więc zdobytą na zajęciach wiedzę szlifują w domu przed komputerem.

Oprócz tego, jest to bardzo kreatywna i rozwijająca poczucie stylu forma rozrywki. Jeżeli pasjonujesz się wystrojem wnętrz, śmiało możesz z nich skorzystać.
Darmowe programy do urządzania charakteryzują się przede wszystkim bardzo prostą obsługą i szerokim zakresem funkcjonalności.
Poniżej pokrótce przybliżymy Ci działanie naszym zdaniem najlepszych darmowych programów do urządzania wnętrz. Jesteś gotowy? W takim razie zaczynamy!

1. “pCon.planner”

Miejsce pierwsze dedykujemy właśnie jemu – najbardziej profesjonalnemu z wszystkich dostępnych, darmowych programów do aranżowania wnętrz. Program pomimo swoich rozbudowanych funkcji jest banalnie prosty w obsłudze, dodatkowo to zadanie z pewnością ułatwi Ci fakt, że program dostępny jest w polskiej wersji językowej!
Jest to oprogramowanie najchętniej używane przez przyszłych profesjonalistów, którzy szlifują na nim swoje umiejętności. O szerokim zakresie funkcji pCon.planner moglibyśmy mówić całymi godzinami, bowiem to właśnie one odróżniają go od innych darmowych programów.
Z jego pomocą nie tylko ustawisz meble na swoim miejscu, w prosty sposób zmienisz wygląd ścian, podłóg, drzwi, okien itp. Dodatkowym udogodnieniem jest ogromna biblioteka z wzorami gotowych elementów wyposażenia (meble, tekstylia, dodatki, gadżety itp.).
Uwaga! Program tylko i wyłącznie dla posiadaczy systemu Windows!

2. “Planner 5D”

Program umożliwia stworzenia wnętrza niemalże od podstaw, tutaj to Ty decydujesz o tym, w którym miejscu będą okna, drzwi, przejścia, łuki itp. Co więcej dla fanów architektury dostępna jest także opcja budowania domu od przysłowiowego “zera”. Z jego pomocą sprawdzisz, jak całe aranżowane wnętrze będzie prezentowało się z wybranymi przez Ciebie meblami oraz dodatkami ale to nie wszytko. Planner 5D to przede wszystkim cechująca się jakością na najwyższym poziomie wizualizacja w 3D. Taki realistyczny podgląd na cały projekt tylko utwierdzi Cię w swoich zamierzeniach.

3. “Space Designer”

To darmowy program do urządzania wnętrz produkcji zagranicznej. Praca z oprogramowaniem jest lekka i przyjemna, bez problemu poradzą sobie z nią nawet osoby, które do tej pory nigdy wcześniej nie korzystały z tego typu urządzeń. Space Designer umożliwia swoim użytkownikom przygotowanie kompleksowego projektu mieszkania lub domu od samych podstaw. Podgląd na stworzony projekt, dostępny jest w wersji 2D i 3D.
Program jest bezpłatny ale firma wprowadziła możliwość dokupienia dodatkowych “pakietów” mających na celu powiększenie i tak już rozbudowanych funkcji.
Space Designer podobnie jak inne dostępny jest tylko w wersji anglojęzycznej.

4. “Roomstyler” wersja 3D Room Planning Tool

To jeden z popularniejszych programów do urządzania wnętrz dostępnych online, który oprócz tysiąca swoich zalet ma jedną wadę (tak jak większość darmowych programów tego typu) – a mianowicie jest to brak polskiej wersji językowej. Oczywiście w dzisiejszych czasach większość z językiem angielskim jest zaznajomiona, jednak jeżeli jest on Ci zupełnie obcy, nie przejmuj się – układ strony jest na tyle przejrzysty i czytelny, że poradzisz sobie nawet i bez tego.
Program wyposażony jest w podstawowe funkcje niezbędne do wykonania kompleksowego projektu jednego pomieszczenia, niestety podgląd na wizualizację w 3D pozostawia wiele do życzenia – jakość obrazu nie zachwyca, dlatego też polecamy go osobom, które szukają programu do wykonania planu mieszkania pod względem układu funkcjonalnego.

To nasza wspaniała, złota czwórka darmowych programów do urządzania wnętrz. Być może znajdziesz wśród nich swojego ulubieńca a może będziesz korzystał z zalet każdego po kolei. Wybierz ten, który odpowiada Twoim potrzebom i wciel się w twórczą rolę projektanta! Wszystkie są stosunkowo proste w obsłudze, więc z pewnością pomogą Ci w urządzeniu Twojego wymarzonego wnętrza!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here