Deski elewacyjne imitujące drewno

Drewno jest jednym z najstarszych, a zarazem najpiękniejszych materiałów wykończeniowych. Nadaje się zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz budynków. Może znaleźć się na posadzce, ścianach, jak i suficie, czy też jako niewielki akcent dekoracyjny. Jednak jego zastosowanie wymaga znacznych środków finansowych, zarówno podczas instalacji, jak i utrzymania. 

Z tych względów warto więc zainteresować się alternatywną propozycją.

Imitacja drewna

Naturalne drewno charakteryzuje się wysoką ceną za deski dobrej jakości, zwłaszcza pochodzące z drewna egzotycznego. Jednocześnie wymaga starannego utrzymania, w tym czyszczenia, konserwacji i impregnacji przy wykorzystaniu specjalistycznych środków chemicznych. Często samodzielne wykonanie tej pracy przerasta możliwości właścicieli, co owocuje dodatkowym kosztem w postaci zatrudnienia profesjonalnej zewnętrznej firmy, zajmującej się kompleksową konserwacją powierzchni drewnianych.

Z tych powodów proponujemy zastosowanie równie pięknego, ale tańszego i łatwiejszego w utrzymaniu materiału wykończeniowego, jakim są deski elewacyjne. Imitacja drewna to sprawdzone rozwiązanie, które pozwoli Ci cieszyć oko pięknym elementem dekoracyjnym, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów inwestycji podczas instalacji i w przyszłym użytkowaniu.

Zalety desek elewacyjnych imitujących drewno

Najważniejsza zaleta desek drewnopodobnych to ich wyjątkowa trwałość, niewymagająca przy tym specjalistycznej pielęgnacji. Imitacja drewna jest odporna na wszystkie warunki atmosferyczne, w tym wilgoć, niskie i wysokie temperatury czy bezpośrednie nasłonecznienie. Dzięki temu nie ulega odkształceniu, nie „rozsycha się” i nie zmienia zabarwienia przez długie lata, co grozi naturalnym materiałom.

Drugą ogromną zaletą jest łatwość utrzymania desek drewnopodobnych w czystości, gdyż zabrudzenia nie przywierają do ich powierzchni, a jeśli tam osiądą, można je wyczyścić przy pomocy zwykłej ściereczki i wody. W przypadku pojawienia się poważniejszych zabrudzeń, w zupełności wystarczające są powszechnie dostępne środki czystości.

Ostatnia cecha imitacji drewna, o której warto wspomnieć, to łatwość montażu, pozwalająca nawet amatorskim majsterkowiczom na poprawienie wyglądu domu. Sam efekt może z kolei przejść najśmielsze oczekiwania domowników, gdyż imitacje wykonane są z najwyższą dbałością o szczegóły, w tym fakturę i barwy przypominające naturalne drewno.

Nie ulega wątpliwości, że dobrym sposobem na stworzenie unikatowego designu budynku jest elastyczna deska elewacyjna. Producent Deko-Styl zapewnia szeroki wybór gatunku drewna, które będzie imitowane. Jednocześnie deska drewnopodobna sprawia, że dom staje się lepiej dopasowany zarówno do otaczającej go przyrody, jak i do popularnego obecnie stylu eko.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here