białe meble do salonu

Urządzając nowo wybudowany dom, świeżo kupione mieszkanie czy po prostu chcąc nadać nowy wygląd miejscu, które posiada się już od dawna, warto sięgnąć po inspirację do popularnych trendów. Narzucają je zazwyczaj znani projektanci, którzy są mistrzami w dobieraniu kolorów i poszczególnych elementów. Od pewnego czasu stawiają oni na czystą biel. Dlaczego warto więc sięgnąć właśnie po nią?

Biel to symbol czystości

Niewinność, czystość, ale również ład i porządek kojarzone są zawsze z kolorem białym. Nie ma w tym niczego dziwnego, gdyż jest to barwa choćby nietkniętego ludzką stopą śniegu, który zawsze budzi w nas przyjemne skojarzenia. Co więcej, jest to kolor świetliste jasny, który dodaje każdemu pomieszczeniu blasku, a optycznie – także wielkości.

Decydując się na zestaw mebli do salonu, który będzie posiadał właśnie taką barwę, uzyskać można w pokoju wrażenie nieskazitelności i harmonii. Dzięki wykorzystaniu bieli, pokój zawsze będzie wydawał się bardziej uporządkowany i pełen niezwykłej czystości.

Ze względu na swoją „umiejętność” optycznego powiększania przestrzeni, idealnie sprawdzi się w mniejszych salonach, którym doda obszerności i rozjaśni je, czyniąc bardziej przyjaznymi. W szczególności polecane są w tym przypadku blaty i fronty mebli wykonane na wysoki połysk, które dodatkowo będą rozjaśniać pokój, odbijając naturalne lub sztuczne światło, które się w nim znajdzie.

Biel jest nieprzemijającą klasyką

Ten niezwykły kolor jest również idealny dla każdego, kto lubi klasyczne wyposażenie. Biel nigdy się nie nudzi i zawsze powraca do mody, zarówno w swojej czystej, śnieżnej odsłonie, jak również w postaci lekko przełamanej innymi barwami, na przykład jako perłowy lub écru.

Będąc klasycznym, a jednocześnie ponadczasowym kolorem, biel sprawdzi się w każdym mieszkaniu, w którym wystrój ma być uniwersalny i służyć wielu pokoleniom, mieszkającym pod jednym dachem. To także doskonały wybór dla każdego, kto pragnie mieć meble modne przez długie lata.

Idealnie łączy się zimnymi barwami

Wspaniałym pomysłem może być wybór białych mebli, jeśli pragniemy bawić się zestawieniami kolorystycznymi. Będą one bowiem stanowić idealne tło dla wielobarwnych, wzorzystych dodatków. Sprawdza się także świetnie w domach, w których ściany mają intensywne, przyciągające uwagę kolory.

Również wszelkiego rodzaju naturalnie wyglądające wzory sprawdzą się w połączeniu z bielą. Mogą one przybierać nowoczesne, niecodzienne formy. Na przykład motyw marmuru, który poprzecinany jest szarym, nieregularnym wzorem, może okazać się wielce inspirujący i innowacyjny, gdy zostanie zastosowany na całym stole, a towarzyszyć będą mu jasnoszare obicia krzeseł. Taki zestaw obejrzeć można na stronie Meble24sklep, gdzie na pewno zachwyci każdego miłośnika klasycznych, a jednocześnie niecodziennych mebli. Świetnie sprawdzi się we wnętrzach, które stawiają na nietuzinkowe, ale pełne surowej harmonii rozwiązania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here