baterie umywalkowe

Umywalka to w wielu łazienkach miejsce centralne. Tym bardziej że dostępne dziś umywalki bywają bardzo estetyczne – zarówno pod kątem ich fasonu jak i wykorzystanych w produkcji materiałów. By nie zaburzyć estetycznego oddziaływania umywalki, powinna być wyposażona w odpowiednią baterię. Ona również pełni funkcje nie tylko praktyczne, ale również estetyczne – dopełnia wizerunku umywalki, a przez to – koresponduje z wyglądem całego pomieszczenia. Jeśli zastanawiasz się jak dobrać estetyczną baterię do swojej łazienki – poniżej udzielamy kilku pomocnych porad.

Szafka + umywalka + bateria = kompozycja idealna

Jeśli zależy nam, by łazienka była urządzona stylowo – należy dołożyć starań w wyborze każdego z trzech elementów: szafki, umywalki oraz baterii. Oczywiście, niektóre umywalki montuje się bez szafek bądź też przeznaczone są do ustawiania na blacie. W większości przypadków konieczne jednak będzie zaopatrzenie się również w szafkę.

Baterie umywalkowe to ten element, który dobieramy zazwyczaj na końcu. Większość dostępnych baterii wykonana jest z materiałów i w fasonach uniwersalnych – dzięki czemu znalezienie baterii pasującej nawet do najbardziej ekstrawaganckiej umywalki jest możliwe. Mówiąc wprost – łatwiej dobrać baterię pasującą do umywalki, niż na odwrót.

Baterie mosiężne – wybór optymalny

Warto sięgać po baterie wykonane z trwałych materiałów – na przykład mosiądzu. Ważne, żeby był on pokryty od zewnątrz warstwą chromowaną – dzięki temu, bateria będzie bardziej wytrzymała oraz odporna na powstawanie korozji.

Ponadto, warto zwrócić uwagę z jakiego materiału wykonane są głowice w interesujących nas bateriach. Oczywiście – polecamy te modele, w których głowice są ceramiczne. Jak wskazują specjaliści, jest to najbardziej wytrzymały rodzaj głowicy spośród wszystkich dostępnych. Gwarancja udzielana na czas ich pracy może sięgać nawet 5 lat.

Schludna i estetyczna wylewka do baterii – czyli jaka?

Wylewka to ten element baterii umywalkowej, który ma duży wpływ na jej parametry estetyczne. Znajdziemy przede wszystkim dwa typy baterii. Pierwszy to baterie z długimi wylewkami, drugi – to baterie o zwartym korpusie, w który wbudowane są krótkie wylewki.

Pierwszy typ to wybór osób, które urządzają swoją łazienkę w stylu eleganckim. Wylewki takie często spotykamy również w łazienkach hotelowych, restauracjach oraz innych ekskluzywnych miejscach. Wylewki długie mogą mieć formę pionową lub poziomą. Szczególnie polecamy wylewki pionowe, które swoim kształtem przypominają lekko wygiętą szyję łabędzia.

Baterie o zwartej budowie są nie mniej estetyczne. Pasują idealnie do łazienek urządzonych w stylu minimalistycznym i nowoczesnym. Dzięki prostej, schludnej konstrukcji, wywołują wrażenie porządku i czystości. Wylewki tego typu są częściej stosowane również ze względu na ich mniejszy rozmiar – pasują zarówno do dużych jak i mniejszych umywalek.

Na koniec pragniemy polecić rozwiązania marki wannaczykabina.pl, dedykowane do łazienek wysokiej klasy. To dobra opcja dla osób, które pragną urządzić  to miejsce w sposób wysmakowany i stylowy. Dostępne w ofercie sklepu baterie nadają się do stosowania zarówno w umywalkach podblatowych, jak i nablatowych, o różnych rozmiarach i głębokościach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here