Garść inspiracji łazienkowych

Sposób urządzenia łazienki zazwyczaj dokładnie odzwierciedla gust i preferencje domowników. Intymność tego pomieszczenia sprawia, że nadajemy mu bardzo osobisty charakter i staramy się, aby było ono dopasowane do naszych upodobań, a jednocześnie ponadczasowe i funkcjonalne. Doskonałym pomysłem jest wykorzystanie podczas aranżacji naturalnych materiałów wykończeniowych i starannie wybranych ozdób. Nie zapominajmy też o doborze odpowiednich sprzętów i akcesoriów.

Kamień w łazience

Specyfika funkcjonalności łazienki sprawia, że nie każdy rodzaj wykończeń sprawdzi się tu w należytym stopniu. Wysoka wilgotność, stały kontakt z wodą, czy choćby podwyższona temperatura sprawiają, że użyte surowce muszą spełniać wysokie wymogi wytrzymałości, a przy tym prezentować się w sposób spójny i estetyczny. Powyższe cechy z powodzeniem spełniają kafle ceramiczne, warto jednak rozejrzeć się za alternatywami, które pozwolą nadać łazience świeży wygląd. Niezwykłe efekty pozwala uzyskać kamień naturalny. Granit i marmur, dotychczas kojarzone raczej z bogatym wystrojem pałacowym, dziś dostępne są niemal dla każdego. Spotykamy te materiały na blatach kuchennych, posadzkach i schodach, a nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać je także w łazienkach.

Naturalny kamień idealnie łączy walory estetyczne z cechami użytkowymi. Ogromny wybór kolorów pozwala na dopasowanie go do dowolnego wnętrza, równie bogaty jest wybór wzorów.  Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że surowiec ten przeznaczony jest do stosowania jedynie w dużych łazienkach. Nie jest to prawda, połyskliwe tafle jasnego marmuru doskonale wpiszą się w nawet niewielkie przestrzenie, a powstające dzięki nim rozbłyski światła ożywią i optycznie powiększą terytorium łazienki. Niezaprzeczalną cechą kamienia jest też jego wytrzymałość oraz łatwość utrzymania w czystości. Prawidłowo wykonane okładziny ścian, czy też blaty podumywalkowe z powodzeniem przetrwają długie lata intensywnej eksploatacji, nie tracąc przy tym swego uroku.

Kąpielowa ergonomia

W przypadku wyboru niezbędnych w łazience sprzętów, takich jak umywalki, wanny i brodziki również warto spojrzeć w stronę natury. W tym wypadku nie jest konieczne korzystanie z marmuru lub granitu. Doskonałą alternatywę stanowi opracowany przez firmę Roca innowacyjny materiał o nazwie Stonex. Może mieć on fakturę zarówno szlachetnego łupka czy kamienia, jak i naturalnego drewna. Jest przy tym wyjątkowo płaski, dzięki czemu wykonane z niego brodziki Roca można swobodnie licować z podłogą. Ten zabieg znacząco podnosi wygodę korzystania z łazienki, a przy okazji nadaje jej nowoczesny, minimalistyczny wygląd. Dużą zaletą jest też antypoślizgowa faktura gwarantująca pełne bezpieczeństwo podczas kąpieli, jest ona przy tym przyjazna i miła w dotyku. Specyfika materiału pozwala na personalizację nawet gotowych produktów – niektóre z modeli brodzików Roca można przyciąć, tak aby były one w pełni dopasowane do wielkości pomieszczenia.

Dzięki ofercie sklepu internetowego eLazienki.pl do wspomnianych brodzików bez trudu dobierzemy zarówno dopasowane stylistycznie umywalki Roca, jak i bogaty zestaw akcesoriów dodatkowych. Asortyment jest tak szeroki, że ostateczna forma, którą nadamy łazience, jest zależna wyłącznie od naszej wyobraźni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here