Rodzaje lamp wiszących do twojego salonu

0
869

Trudno wyobrazić sobie salon bez głównego oświetlenia sufitowego. Nowoczesna lampa wisząca będzie najczęściej zamontowana w samym jego centrum. Dlatego też tak ważny jest odpowiedni jej dobór. Na sklepowych półkach znajdziemy jednak ogrom pozycji, gdzie niektóre różnią się od siebie zaledwie szczegółami. W końcu wybór nowoczesnej lampy wiszącej to nie tylko odpowiednia stylistyka, ale także ilość źródeł światła, wielkość konstrukcji i odległość od sufitu. Jakie rodzaje w takim razie wyróżniamy?

Klasyczne lampy wiszące z abażurami

Lampy wiszące w standardowej formie występują razem z abażurami. Zwracają na siebie uwagę nienaganną stylistyką i są równocześnie bardzo praktyczne. Abażury sprawiają, że światło w bardzo miękki sposób rozprasza się po całym pomieszczeniu. Potrafią być całkiem ozdobne, co pozwala na dopasowanie ich do wnętrz o przeróżnym stylu. Zwykle występują z jednym źródłem światła i nie są zbyt duże. Dobrze nadadzą się także do kuchni lub sypialni.

Eleganckie lampy wiszące kryształowe

Kryształowe lampy wiszące to świetny wybór do wnętrz w stylu francuskim i glamour. Ozdobią niejedno eleganckie wnętrze i pozwolą zachować piękny wystrój. Należy jednak pamiętać, że taka kryształowa lampa wisząca potrzebuje odpowiednio dużego salonu i wysokiego sufitu. Szczególnie gdy mówimy tu o modelu z większą ilością źródeł światła. W tym momencie nierzadko wchodzimy w kategorię kryształowych żyrandoli. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by do małego salonu kupić niewielką kryształową lampę wiszącą z jednym źródłem światła.

Nowoczesne i minimalistyczne lampy wiszące

To jest bardzo szeroka kategoria. Nowoczesne lampy wiszące charakteryzują się prostymi formami, tak bardzo charakterystycznymi dla minimalistycznych wystrojów. Tutaj znajdziemy oświetlenie do wielu różnych pomieszczeń, a to ze względu na uniwersalne zastosowanie takiej lampy. Znajdziemy tu bowiem zarówno modele nawiązujące do klasyki, jak i bardzo nietypowe i futurystyczne formy, nieprzypominające na pierwszy rzut oka lampy wiszącej. Pamiętajmy, by zwrócić uwagę na użyte do produkcji materiały i kolor, by kupione oświetlenie nie zepsuło harmonii pomieszczenia.

Nowoczesne lampy wiszące z wbudowanym LED

Ciekawą odmianą nowoczesnych lamp wiszących są te z wbudowanymi diodami LED. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest uzyskanie bardzo interesujących kształtów. To pozwala na znalezienie wyjątkowej lampy wiszącej, która będzie pasowała do każdego futurystycznego wnętrza. Zyskają na tym salony, w których królują nowoczesne technologie.

Tradycyjne żyrandole do wnętrz klasycznych

Jedną z największych kategorii lamp wiszących są zdecydowanie żyrandole. Te wzięły się ze średniowiecza i do dziś cieszą się ogromną popularnością. Lampy te, a w szczególności żyrandole kryształowe, potrzebują jednak sporo przestrzeni wraz z wysokim sufitem, by mogły w pełni rozwinąć skrzydła. Uzyskany efekt będzie jednak z całą pewnością olśniewający! Szczególnie kryształowe żyrandole potrafią być niezwykle ozdobne, jednak na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów żyrandoli zarówno do salonów klasycznych, jak i minimalistycznych i nowoczesnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here