Fachowcy w bardzo pochlebnych słowach wypowiadają się na temat śrub zrealizowanych przy użyciu stali nierdzewnej. Między innymi dlatego, że takie akcesoria są bardzo wytrzymałe i odporne na korozję. Z tego względu mogą być stosowane również w zewnętrznych konstrukcjach itp. Nie brakuje im żarowytrzymałości, korzystnego stosunku wytrzymałości do wagi, stylowego wyglądu itp. Jak jednak wybrać odpowiednie śruby nierdzewne? Jakie elementy z właśnie opisywanej grupy są aktualnie często stosowane?
Jak wybrać śruby nierdzewne?
Na pewno ważne jest to, aby decydować się na śruby nierdzewne pochodzące od porządnego producenta. Najlepiej wybierać firmy działające na naszym rynku już od minimum kilku, kilkunastu lat. Porządne przedsiębiorstwa mają pozytywne recenzje na temat swojej działalności. Kolejna istotna sprawa związana z tym tematem jest taka, że trzeba zdecydować się na śruby nierdzewne, które spełniają określone normy DIN, ISO oraz PN. Co to jednak oznacza w praktyce? Warto zwrócić uwagę na fakt, że tego typu śruby to gwarancja między innymi wykonania z porządnego materiału, odporności na korozję, sporej wytrzymałości itp. Inwestycja w takie elementy to dobry sposób na wydanie własnej gotówki. Śruby nierdzewne powinny być również dopasowane do konkretnej sytuacji. Ogólnie można zdecydować się na akcesoria służące do produkcji sprzętu AGD, tworzenia aparatury chemicznej, do montowania tymczasowych namiotów magazynowych, balustrad metalowych, pawilonów handlowych itp. Są też akcesoria wykorzystywane w budownictwie, motoryzacji, branży przemysłowej itd.
Sprawdź aktualną ofertę Stalmut na https://stalmut.pl/oferta/sruby/sruby-zamkowe-din-603-iso-8677-z-lbem-grzybkowym/
Jakie śruby nierdzewne są często używane?
Popularność takich akcesoriów rośnie tak naprawdę z roku na rok. Dzisiaj skupimy się na chętnie wybieranych śrubach zamkowych posiadających oznaczenia DIN 603/ISO 8677/PN 82406 (to właśnie najważniejsze normy polskie oraz zagraniczne). Trzeba dodać, że śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem (bo tak są określane elementy zamkowe) posiadają metryczny rodzaj gwintu. Są bardzo dobrze zabezpieczone przed korozją. Oczywiście, Klienci mogą zdecydować się na wariant bez żadnej powłoki. Często wybierane są jednak akcesoria, gdzie użyto ocynku galwanicznego, ocynku ogniowego albo oksydowania. Śruby zamkowe występują w następujących klasach wytrzymałości: 4.6, 4.8 i 8.8. Są stosowane do połączeń konstrukcji drewnianych lub narażonych na bezpośredni kontakt ze skórą. Mogą być również wykorzystane do skręcania różnych elementów (jak choćby ogrodzeniowych), ławek albo płotów.