Przeprowadzka bez wątpienia wiąże się z wieloma czynnościami, które pochłaniają mnóstwo czasu. Musimy spakować wieloletni dobytek, przedmioty gromadzone latami, odpowiednio zabezpieczyć sprzęty, posprzątać pomieszczenia. Wybór odpowiednich kartonów do przeprowadzek ułatwi nam zadanie. To dlatego warto zastanowić się, jakie kartony będą nam potrzebne, by cały proces przebiegł sprawnie.

Wybór odpowiednich opakowań

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jakie kartony do przeprowadzki będą najlepsze. Wiele będzie zależeć od tego, jakie rzeczy transportujemy. Duże, a zarazem lekkie przedmioty z powodzeniem można zapakować w większe kartony do przeprowadzki wykonane z tektury trójwarstwowej. W przypadku, gdy zamierzamy transportować książki lub przedmioty, które są cięższe, konieczny będzie zakup kartonów przeprowadzkowych wykonanych z pięciowarstwowej tektury. Jeśli przeprowadzamy się z mieszkania lub domu, na pewno będziemy potrzebować opakowań na rzeczy cięższe i lżejsze. Jeśli to możliwe, warto najpierw oszacować liczbę i wybrać zarówno mniejsze, jak i większe pudła.

Jak są skonstruowane pudełka?

Często karton przeprowadzkowy jest wykonany z tektury falistej. Poszczególne kartony różnią się od siebie swoją grubością. Głównie wyróżnia się cieńsze pudła wykonane z tektury trójwarstwowej oraz grubsze, które wykonuje się z tektury pięciowarstwowej. To, na co trzeba zwrócić uwagę, to także rozmiar oraz sklejenie pudełka. Nie oszczędzajmy na taśmie klejącej, ufając jedynie zakładkom w kartonach przeprowadzkowych. Przeprowadzki i tak bywają stresujące, dlatego warto oszczędzić sobie nerwów.

Czego trzeba unikać?

Wiele osób błędnie zakłada, że najlepszym wyborem jest pakowanie się w kilka wielkich kartonów. Jest to oczywiście kusząca opcja, dlatego, że najczęściej takie pudła posiadamy w domu lub łatwo możemy się w nie wyposażyć np. w spożywczym okolicznym sklepie. Jest to jednak niezalecane z kilku powodów.

Pakowanie przedmiotów w wielkie pudła

Przede wszystkim, gdy zapakujemy ciężkie przedmioty do wielkich kartonów, bardzo trudno będzie je transportować. Niezależnie od tego, czy niesiemy je sami, czy robi to specjalna ekipa, znacząco utrudnimy zadanie. Co więcej, najczęstszym powodem uszkodzenia opakowania w trakcie przeprowadzki jest właśnie zapakowanie go do pełna. Musimy pamiętać, że im większe pudło, tym większe prawdopodobieństwo, że zostawimy w nim wolną przestrzeń.

przeprowadzka, opakowania kartonowe

Ile kartonów będzie potrzebnych?

Warto na wstępie oszacować, ile tak naprawdę pudeł będzie nam potrzebnych do realizacji przeprowadzki. Nie jest to oczywiście prostym zadaniem, ale szacunkowa kalkulacja pozwoli nam na zminimalizowanie ryzyka popełnienia błędu. Może się wydawać, że zakup większej liczby opakowań nie ma sensu, gdyż generuje koszty. Nic bardziej mylnego. Jeśli nie wykorzystamy pudeł, możemy je zwrócić lub wykorzystać do późniejszego poukładania rzeczy. Większa liczba opakowań to gwarancja tego, że niczego nam nie zabraknie.

Gdzie kupić opakowania?

Najlepszym wyborem jest oczywiście zakup nowych pudełek. Niektórzy decydują się na używane opakowania, jednak nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż mogą nie wytrzymać naporu. Nowe pudełka znajdziemy znajdziemy w supermarketach, a także w firmach przeprowadzkowych. Druga opcja bywa korzystniejsza, gdyż zamawiając całą usługę, możemy liczyć na rabaty. Co więcej, możemy kupić opakowania kartonowe do przeprowadzek prosto od producenta. Wówczas mamy większą pewność niezawodnej jakości i precyzji wykonania.

solidne opakowania kartonowe do przeprowadzki

Sprawna przeprowadzka


Warto pamiętać o tym, że jeśli transportujemy wartościowe przedmioty, konieczne jest ich odpowiednie zabezpieczenie, aby nie uległy uszkodzeniu. To dlatego zakup nowych przeprowadzkowych kartonów jest najlepszą opcją.

Możemy transportować rzeczy na własną rękę, ale także zaoszczędzić sobie czasu i nerwów, wybierając sprawdzoną firmę. Wtedy o nic nie musimy się martwić, a kompleksowa usługa to także niższe ceny.

[Głosów:4    Średnia:4.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here