Giełda nieruchomości jest rajem dla zarówno dla poszukujących jak i sprzedających. Bogata oferta, atrakcyjne ceny i to wszystko w jednym miejscu – wygodne, prawda? Czym jest giełda nieruchomości? Jakie oferty można znaleźć tam najczęściej? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania.

Bogate źródło informacji!

Jeżeli poszukiwałeś swojego pierwszego mieszkania lub domu to na pewno spotkałeś się z pojęciem “giełdy nieruchomości”. To kopalnia wiedzy nie tylko dla potencjalnych nabywców czy sprzedawców ale także dla pośredników i agencji nieruchomości. Wszystkie oferty z danego miasta zebrane w jednym miejscu to nie lada udogodnienie.

Co znajdziesz na takiej giełdzie? Oprócz nieruchomości w postaci mieszkań i domów, obiektem sprzedaży bardzo często są działki oraz inne lokale użytkowe – biura, bary, restauracje, punkty usługowe itp.

Jedną z najwygodniejszych form giełdy nieruchomości jest oczywiście ta internetowa, choć istnieją również punkty, które możesz odwiedzić osobiście aby zapoznać się z ogłoszeniami. Korzystając z internetowej giełdy nieruchomości będziesz na bieżąco, w końcu codziennie pojawiają się nowsze, korzystniejsze oferty – któraś z nich z pewnością Cię zainteresuje.

Dla kogo?

Kto najchętniej odwiedza giełdę? Na pierwszym miejscu należy umieścić przedsiębiorców zajmujących się kupnem oraz wynajmem mieszkań i domów. Inwestycja w nieruchomości to jeden z najlepszych pomysłów na dochodowy biznes. Jeżeli również się tym zajmujesz to z pewnością nie raz zdarzyło Ci się korzystać z giełdy. Kupić taniej po to aby sprzedać drożej – to myśl przewodnia ludzi zajmujących się obrotem nieruchomościami.

Na drugim miejscu należy umieścić pośredników oraz agencje nieruchomości. To właśnie na giełdzie najczęściej pozyskują swoich przyszłych klientów. O tym czy warto korzystać z usług pośredników pisaliśmy w oddzielnym artykule – jeżeli masz chwilkę, zachęcamy do zapoznania się z jego ciekawą treścią.
Trzecie miejsce należy prawdopodobnie do Ciebie – być może z racji podjęcia pracy w innym mieście poszukujesz nowego mieszkania lub odwrotnie, zależy Ci na tym by szybko sprzedać nieruchomość. W obu przypadkach skorzystanie z pomocy giełdy nieruchomości będzie strzałem w dziesiątkę. Zaoszczędzisz nie tylko czas ale także i nerwy związane z poszukiwaniem nowego mieszkania. Mając wszystkie ogłoszenia w jednym miejscu nie będziesz musiał już przeglądać tysiąca innych mniejszych lub większych stron z ofertami nieruchomości na sprzedaż/wynajem.

Zalety giełdy nieruchomości

Na giełdzie nieruchomości znajdziesz wszystko – i to dosłownie. Zarówno nieruchomości z rynku pierwotnego jak i wtórnego, domy parterowe i piętrowe, kawalerki oraz luksusowe apartamenty, mieszkania na sprzedaż lub do wynajęcia, działki rekreacyjne lub te przeznaczone pod budowę domów. Oferta jest naprawdę szeroka więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i swojego portfela. O ile sposobów na znalezienie mieszkania jest całkiem sporo to wybór lokalu, który ma być salonem kosmetycznym bądź restauracją wcale do najłatwiejszych nie należy. Odwiedzając giełdę nieruchomości nie będziesz miał z tym najmniejszego problemu.

Dodatkową zaletą a zarazem ułatwieniem jakie oferują internetowe giełdy nieruchomości są bardzo dokładne opcje wyszukiwania oraz kalkulatory opłat. Określenie lokalizacji, zakresu powierzchni oraz typu nieruchomości i rodzaju umowy zawęzi oferty do minimum co znacznie skróci czas poszukiwania nowego mieszkania czy innej nieruchomości. Nie musisz przeglądać strony za stroną – skup się na tym co interesuje Cię najbardziej!

Kalkulator opłat to nowość wprowadzona w dużej mierze przez firmy, które zajmują się pośrednictwem. Jest to niezwykle przydatne ponieważ pozwoli Ci to oszacować przybliżony całkowity koszt transakcji, bowiem każdy zakup nieruchomości wiąże się także z uiszczeniem innych opłat. Obsługa takiego kalkulatora jest niezwykle prosta. Wystarczy w wyznaczonym do tego polu wpisać cenę nieruchomości a po kilku sekundach dowiesz się ile wyniesie Cię m.in. podatek, taksa notarialna, opłaty notarialne oraz koszty sądowe. Pozwala to na porównanie ze sobą ofert i wybranie tej jednej – najkorzystniejszej. Należy pamiętać, że kwoty są kwotami przybliżonymi i w rzeczywistości mogą nieznacznie różnić się od faktycznej sumy jaką przyjcie Ci zapłacić.

Jesteś sprzedawcą i chcesz aby Twoje ogłoszenie również pojawiło się na giełdzie? Jeżeli tak to masz dwa wyjścia – możesz zrobić to samodzielnie lub z pomocą pośrednika. Wypełniając krótki formularz znajdujący się na stronie internetowej lub kontaktując się bezpośrednio z firmą nadzorującą giełdę nieruchomości w Twoim mieście.

Zarówno opinie użytkowników jak i ostatnio przeprowadzone badania dowodzą, że korzystanie z giełdy zdecydowanie skraca czas poszukiwań lub okres sprzedaży nieruchomości. Dlatego niezależnie od tego czy jako przedsiębiorca inwestujesz w nieruchomości czy wręcz przeciwnie dopiero przymierzasz się do zakupu swojego pierwszego mieszkania zachęcamy do zapoznania się z ofertą internetowej giełdy nieruchomości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here