Jak dobrać metraż mieszkania do własnych potrzeb? Jakie mieszkanie dla singla, pary, rodziny?

Szukasz mieszkania, ale nie wiesz, jaką powinno mieć powierzchnię, żeby komfortowo się w nim mieszkało? Jaki metraż powinna mieć nieruchomość dla singla, pary, rodziny? Czy zawsze im większe, tym lepsze? Podpowiadamy!

Jak dobrać metraż mieszkania do własnych potrzeb?

Zakup mieszkania to bardzo ważna decyzja. Często bowiem wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytu na wiele lat. Trzeba więc dokonać przemyślanego wyboru. Warto wziąć pod uwagę własne preferencje, tryb życia jaki się prowadzi, ale i możliwości finansowe. Nie bez znaczenia często jest też lokalizacja i otoczenie budynku, w jakim ulokowana jest nieruchomość.

Jednak przy samym wyborze lokalu powinny być najważniejsze potrzeby. Wśród ogłoszeń o sprzedaży mieszkań, np. na stronie https://sprzedajemy.pl/nieruchomosci/mieszkania widać, jak wiele różnorodnych nieruchomości można kupić. Najczęściej poszukiwania zaczyna się od określenia wielkości lokalu. To, jaki metraż powinno mieć mieszkanie, w dużej mierze zależy od ilości osób, jakie mają w nim zamieszkiwać.

Jakie mieszkanie dla singla?

To, na jakie mieszkanie powinna postawić samotna osoba zależy od stylu życia, jaki prowadzi, ale i potrzeb. Najczęściej osobom mieszkającym w pojedynkę wystarcza kawalerka. Może być to jeden duży pokój z osobną kuchnią lub z aneksem kuchennym i łazienką. Osoby samotnie mieszkające najczęściej spędzają dużo czasu poza domem. Nie mają więc potrzeby posiadania wielu pokojów. Duże mieszkanie to nie tylko konieczność wzięcia większego kredytu, a zatem posiadania dość dużej zdolności kredytowej, ale również znacznie wyższe koszty utrzymania oraz potrzeba sprzątania dużej przestrzeni. Zdecydowanie lepiej jest postawić na lokal mniejszy niż 30 metrów kw.

Mieszkanie dla pary – jakie wybrać?

W sytuacji, w której w mieszkaniu zamieszkują dwie dorosłe osoby, kawalerka może okazać się niewystarczająca. Zdecydowanie lepszym wyborem jest postawienie na lokal dwupokojowy. Uznaje się, że 35 metrów kw. to minimum. Oczywiście da się mieszkać i na mniejszej powierzchni, jednak wiele zależy od stylu życia, jaki się prowadzi. W sytuacji, gdy obie osoby pracują w domu lub często przyjmują gości, może się okazać, że dwa pokoje to konieczność. Dodatkowy pokój może być sypialnią, gabinetem, a z czasem – nawet pokojem dziecięcym.

Mieszkanie dla rodziny

Jaki metraż dla rodziny? Tutaj zależy, ilu członków liczy i jak bardzo zależy im na tym, by każdy miał swobodę i poczucie prywatności. Często znaczenie ma nawet nie sam metraż, ale rozkład mieszkania. Da się znaleźć funkcjonalną nieruchomość, która ma 60 m kw., a na którą składają się 3 pokoje. Zdecydowanie lepsze jest w przypadku rodziny 2+2 mieszkanie 80-metrowe i 4 pokoje. Owszem – można mieć salon, sypialnię i pokój dziecięcy. Jednak jak dzieci podrosną, mogą chcieć prywatności. Czy wówczas łatwo oddać sypialnię i przenieść się na rozkładaną kanapę do salonu? Zdecydowanie lepiej jest od razu pomyśleć o 4-pokojowym mieszkaniu. W przypadku mieszkań dla rodzin znaczenie ma również balkon, a także dodatkowe miejsce do przechowywania, jak piwnica.

[Głosów:36    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here