Mieszkanie pod wynajem – wybór idealnej oferty

W miastach zapotrzebowanie na mieszkania jest duże. Jeżeli chcesz zainwestować posiadane oszczędności, zakup mieszkania może okazać się bardzo opłacalny. Przygotowaliśmy krótki poradnik, z którego dowiesz się, jak wybrać idealną ofertę.

Mieszkanie pod wynajem – na jakie miasto się zdecydować?

Najszybciej lokatorów na mieszkanie można znaleźć w dużym mieście. Dobrym przykładem jest stolica Dolnego Śląska. Co roku do Wrocławia przyjeżdżają studenci oraz pracownicy, bo w ostatnich latach wyrasta on na centrum biznesowe. Na terenie miasta prężnie działają też deweloperzy. Przykładowo Vantage Development proponuje mieszkania w ramach następujących inwestycji: Dorzecze Legnickiej (na Popowicach), Promenady Wrocławskie (10 minut od Rynku), Nowy Gaj (w północno-zachodniej części Gaju), Login City (przy ul. Grabiszyńskiego) i Kameralna Klecina (przy ul. Kobierzyckiej).

Nowe inwestycje we Wrocławiu zachęcają do wybrania właśnie tego miasta pod przyszłą inwestycję. Wiele nowych mieszkań w różnych dzielnicach zapewnia szeroki wybór, a to z punktu widzenia każdego inwestora jest bardzo istotne.

Lokal kup pod kątem potencjalnych najemców

Aby nie okazało się, że mieszkanie nie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych najemców, najlepiej już na początku poszukiwań określić grupę docelową. Zakupione mieszkanie możesz wynajmować np.:

  • studentom. Dla nich priorytetem jest cena. Aby konkurować z innymi właścicielami mieszkań, którzy wynajmują je właśnie tej grupie lokatorów, najlepiej będzie zakupić duży lokal z małymi pokojami. Idealne mieszkanie będzie znajdować się w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej lub uczelni;
  • rodzinom. Nowe inwestycje we Wrocławiu powstają z myślą m.in. o rodzinach. Jeżeli szukasz lokatorów wśród tej grupy, zdecyduj się na mieszkanie na osiedlu z dobrą infrastrukturą. Najlepiej, aby lokal miał 2-3 pokoje;
  • turystom. Wrocław jest miastem chętnie odwiedzanym przez turystów, dlatego możesz celować również w tę grupę potencjalnych najemców. Nowe inwestycje we Wrocławiu to przede wszystkim wysoki standard, którego ta grupa lokatorów oczekuje.

Jeżeli mieszkanie, które zamierzasz zakupić, znajduje się wokół jednego z centrów biznesowych, możesz też rozważyć jego wynajem pracownikom.

Metraż mieszkania ma znaczenie

Wybierając mieszkanie pod przyszłą inwestycję, zwróć uwagę również na jego metraż. Rodziny z dziećmi poszukują mieszkań do 50 m kw., a studenci są zainteresowani niewielkimi, tanimi pokojami, nie zaś kawalerkami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here