Rodzaje hamaków ogrodowych. Jak wybrać hamak do ogrodu?

Dorosłym hamak kojarzy się z relaksem i odpoczynkiem, dzieciom natomiast ze świetną zabawą. Bez wątpienia jest to coś, z czego korzystać może cała rodzina, więc jeśli tylko posiadamy odpowiednio dużą przestrzeń np. w przydomowym ogródku aby rozłożyć hamak, to warto sprawić sobie taką przyjemność. Zanim jednak wybierzemy się na zakupy, koniecznie zapoznajmy się różnymi rodzajami hamaków, aby wybrać ten, który najlepiej spełni nasze oczekiwania.

Jak wybrać hamak do ogrodu?

Zacznijmy od tego, kto ma korzystać z hamaka. Określić należy ilość osób, które jednocześnie będą chciały leżeć lub bawić się na hamaku oraz oczywiście czy będą to dzieci czy dorośli. Odpowiedź na te pytania pozwoli nam wybrać odpowiednią wielkość i typ hamaka. Aby lepiej zobrazować sobie jak wyglądają różne rodzaje hamaków, warto obejrzeć dostępne modele np. na homebook.pl/produkty/hamaki.
 
Kolejną kwestią, którą trzeba rozpatrzyć jest to, jaki rodzaj materiału będzie odpowiedni, czy zależy nam na tym, aby był jak najbardziej wytrzymały, czy też liczy się waga? Gdzie będziemy chcieli rozwiesić hamak? Czy mamy rosnące w odpowiedniej odległości drzewa w ogrodzie, czy też niezbędny będzie stelaż? Gdy rozwiane zostaną już wszystkie wątpliwości, możemy spokojnie przejść do oglądania konkretnych modeli.

Rodzaje hamaków ogrodowych

Hamaki możemy podzielić na różne rodzaje ze względu na materiał, z jakiego są wykonane oraz ich konstrukcję. Biorąc pod uwagę pierwszą kwestię, do wyboru mamy:

  • hamak sznurowy. Jest to tradycyjny rodzaj hamaka, wykonany z grubego sznura lub drobnego splotu. Do produkcji tego typu używa się lin konopnych lub sztucznych włókien. Jest to dobre rozwiązanie głównie dla dorosłych.
  • hamak materiałowy. Są bezpieczniejsze dla dzieci, wykonuje się je z bawełny, poliestru lub mieszanek materiałów. Wybór tego typu hamaków jest ogromny, zarówno jeśli chodzi o kolorystykę, jak i rodzaj tkaniny i jej właściwości. Dostępne są hamaki wodoodporne, rozciągliwe, a nawet “oddychające”.

Ze względu na konstrukcję, hamaki możemy podzielić na klasyczne i z poprzeczką. Klasyczne zawieszane są na samych linach przytwierdzonych do punktów podparcia, czyli np. konarów drzew. Drug typ posiada natomiast poprzeczkę przewleczoną przez boki hamaka, dzięki czemu jego powierzchnia jest cały czas w pewnym stopniu napięta.

Nietypowe hamaki idealne dla dzieci

Jeśli chcemy stworzyć idealnie miejsce do zabawy dla dzieci, to warto wziąć pod uwagę nietypowe rodzaje hamaków. Pierwszym z nich jest hamak typu kokon, które pozwalają huśtać się na siedząco. Zawieszane są na jednym sznurze, można użyć w tym celu specjalnego stelaża, gałęzi drzewa lub przymocować go do sufitu. Innym hamakiem idealnym dla maluchów jest bocianie gniazdo wykonane z grubego sznura, dające możliwość zabawy jednocześnie dwojgu dzieciom. Istnieją także specjalne modele hamaków dla niemowląt, w których nasze pociechy mogą wygodnie i bezpiecznie wypoczywać na świeżym powietrzu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here