Jak odnowić taras

Szukasz sposobu na skuteczną renowację tarasu, mając ograniczony budżet i czas? Aby odnowić posadzkę, nie musisz przeprowadzać kosztownego remontu. Dzięki kratkom tarasowym uzyskasz rewelacyjny efekt dosłownie w kilka chwil! Sprawdź, czym cechują się kratki tarasowe i jak jeszcze możesz je wykorzystać.

Główne zalety kratek tarasowych

Kratki tarasowe to modułowa okładzina składająca się zazwyczaj z kwadratów o standardowej wielkości 30 x 30 cm. Warstwa wierzchnia to lamelki z drewna lub kompozytu, które są osadzone na trwałej podstawie z tworzywa sztucznego wysokiej jakości. Podkładka zawiera także łączenia boczne w postaci dyskretnych wpustów, które pozwalają na szybkie połączenie lub rozłączenie modułów.

Do prawidłowego ułożenia kratek tarasowych potrzebujesz jedynie utwardzonej i równej powierzchni. Nie ma potrzeby stosowania kleju ani innych akcesoriów czy narzędzi budowlanych – wygodny system łatwego montażu i demontażu umożliwia stosowanie modułowej posadzki tam, gdzie chcesz i na tak długo, jak potrzebujesz.

Istotną zaletą kratek tarasowych są ich walory dekoracyjne. Oprócz elementów wykończonych trwałym drewnem na rynku znajdziesz także kratki kamienne oraz kompozytowe. Co więcej, możesz dowolnie łączyć moduły z tej samej serii, uzyskując modny efekt posadzki typu patchwork. Dostępne są również modele ze sztuczną trawą odporną na wilgoć i promieniowanie UV, które sprawdzą się zwłaszcza w dziecięcym kąciku zabaw.

Gdzie wykorzystasz kratki tarasowe?

Kratki tarasowe to szybki, skuteczny i ekonomiczny sposób na odnowę posadzki zewnętrznej – wykorzystasz je zwłaszcza na tarasie, balkonie czy werandzie, choć na tym wcale nie kończą się możliwości! Modułowa okładzina doskonale sprawdzi się do tymczasowych konstrukcji zewnętrznych pod warunkiem, że podłoże jest twarde, stabilne i płaskie. Drewnianymi kratkami tarasowymi wyłożysz podłoże w letniej altanie na działce, zaś warianty imitujące kamień sprawdzą się do wyznaczenia ścieżek w ogrodzie. Z kolei modele z antypoślizgowymi żłobieniami warto zastosować w okolicy przydomowego basenu.

Ze względu na ekspresowy oraz całkowicie intuicyjny montaż i demontaż kratki tarasowe są idealne także do zastosowania w przestrzeni publicznej. Wyłożysz nimi patio kawiarenki lub ogródek cukierniczy, by wyraźnie zaznaczyć strefę relaksu dla swoich klientów. Modułową posadzkę wykorzystasz też podczas różnego rodzaju eventów i targów, aby w elegancki sposób zorganizować i wyróżnić swoje stanowisko promocyjne.

Wybierz kratki tarasowe, które posłużą Ci długo

Ze względu na to, że kratki tarasowe są przeznaczone do użytku zewnętrznego, charakteryzują się wysokim stopniem odporności na szkodliwe czynniki atmosferyczne i mechaniczne. Jeżeli jednak zależy Ci na długotrwałym, wielokrotnym czy szczególnie intensywnym użytkowaniu, warto upewnić się do jakości produktu przed zakupem. Rozmaite kratki tarasowe z różnych materiałów o doskonałych właściwościach technicznych znajdziesz np. tutaj: https://dlh.pl/deska-tarasowa/kratki-tarasowe-i-deski-na-stelazu.html.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here