Obrotowy uchwyt do telewizora, czy warto się na niego zdecydować oraz na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

0
1228

Telewizory w naszych domach coraz częściej zostają umieszczane na ścianie po to, aby zajmowały jak najmniej miejsca i żeby spędzanie przed nimi czasu było samą przyjemnością. O żadnej przyjemności nie może być mowy, jeśli nasz telewizor jest bardzo masywny albo jeśli jest twardo i nieruchomo ‘’przyklejony’’ do ściany. Wtedy zdecydowanie ciężko jest nim manewrować. A jak wiadomo, aby czas spędzony przed telewizorem był komfortowy i miły, przybieramy różne pozycje i układamy się tak, aby było nam wygodnie. Tylko możliwość dopasowania ekranu do nas samych, daje nam ten komfort. Efekt ten możemy osiągnąć za sprawą obrotowego uchwytu do telewizora.

Uchwyt do tv obrotowy, czy płaski?

Chcąc umieścić telewizor na ścianie, zauważymy, że wśród wielu dostępnych uchwytów są takie, którymi łatwiej i mniej łatwiej jest manewrować. Oczywiście nie ma jednej zasady głoszącej, że to właśnie obrotowe uchwyty do telewizora są tymi najlepszymi i nie warto decydować się na te płaskie. One również mogą dobrze sprawdzić się w salonach, w których króluje minimalizm i chcemy jak najbardziej zmniejszyć odległość odbiornika od ściany. Również będzie to dobra opcja, jeśli nasz pokój ma stałe ułożenie mebli, którego nie mamy zamiaru zmieniać. Nie mniej, warto mieć na uwadze fakt, że jeśli jesteśmy osobami, które lubią spędzać czas przed telewizorem, z zapałem oglądają filmy oraz seriale, to warto zwrócić się ku obrotowym uchwytom do telewizora.

Zalety obrotowego uchwytu do tv

Bez wątpienia istnieje wiele zalet decydowania się właśnie na obrotowe uchwyty do naszych odbiorników. Powinniśmy mieć wobec tego na uwadze, że obrotowe uchwyty:

  • Pozwalają nam cieszyć się wyraźnym obrazem, niezależnie od pozycji, jaką przybierzemy,
  • Dają nam możliwość wprowadzania lekkich zmian w salonie bez konieczności demontowania telewizora i szukania dla niego nowego miejsca,
  • Są skonstruowane w taki sposób, abyśmy nie musieli przysuwać całego siedziska bliżej ekranu (byłoby to bardzo problematyczne, jeśli chodzi o masywną kanapę), obrotowe uchwyty do telewizora bowiem mają możliwość przesuwania ekranu bliżej i dalej od ściany. Jest to szczególnie przydatne, gdy gramy, chociażby w gry na konsolę, w których często znajdują się dosyć drobne literki. Możemy więc cieszyć się ulubioną rozrywką, siedząc na wygodnej sofie, zamiast mrużyć oczy pod samym odbiornikiem!

Jak wybrać idealny obrotowy uchwyt do telewizora?

Najważniejszą kwestią, o której musimy pamiętać, jest waga telewizora. Musi się ona zgadzać z udźwigiem naszego uchwytu. Jest to dosyć istotna kwestia, która związana jest również z naszym bezpieczeństwem.

Spójrzmy również na sposób montażu uchwytu do tv. Jeśli znajdziemy informację, że montaż naszego telewizora jest zgodny ze standardami VESA, to możemy mieć pewność, że każdy uchwyt zgodny z nimi będzie to niego pasował. Jeśli takiej informacji nie mamy, to pozostaje nam mierzyć odległość między otworami umieszczonymi z tyłu telewizora i w ten sposób dobrać odpowiedni uchwyt do niego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here