Ten kto choć raz w życiu wcielił się w rolę sprzedawcy nieruchomości, wie jak bardzo jest to męczący i czasochłonny proces. W obecnych czasach kiedy to przedsiębiorcy kuszą potencjalnych klientów coraz to lepszymi ofertami, prywatni sprzedawcy mają nie łatwe zadanie do wykonania. Chcesz wiedzieć jak w sposób skuteczny sprzedać swoje mieszkanie? Co zrobić aby znacznie skrócić czas poszukiwania kupca? Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek – jeżeli z nich skorzystasz to pełen sukces gwarantowany!

Na dobry początek!

Obecnie na rynku nieruchomości to inwestycje deweloperskie cieszą się większą popularnością, wzrost sprzedaży nowych mieszkań jest znacznie wyższy niż sprzedaż mieszkań pochodzących z rynku wtórnego, choć i na nich chętnych nie brakuje.

Pół roku temu podjąłeś decyzję o przeprowadzce i w związku z tym, wystawiłeś na sprzedaż swoje stare mieszkanie, natychmiast potrzebujesz pieniędzy a klientów jak na złość nie ma… Powodem tego może być zbyt wysoka cena nieruchomości lub jej kiepskie przygotowanie.

Pierwsze kroki…

Zastanawiasz się od czego zacząć aby szybko znaleźć kupca? Odpowiedź jest banalnie prosta, oczywiście od posprzątania mieszkania – w końcu pierwsze wrażenie ma znaczenie!
Pozbądź się starych mebli – sprzedaj je; oddaj znajomym, sąsiadom lub jeżeli są zniszczone czy popsute po prostu wyrzuć. Umyj podłogę i okna a przed każdą wizytą potencjalnego chętnego, postaraj się przyjść kilka minut wcześniej aby przewietrzyć wszystkie pomieszczenia.
W sytuacji kiedy nieruchomość, którą sprzedajesz jest Twoim obecnym miejscem zamieszkania  pochowaj wszystkie zbędne przedmioty tak aby przestrzeń wydawała się na większą.
Najprostszym sposobem na odświeżenie wyglądu lokalu jest zmiana koloru ścian na jaśniejsze.

Co z “mieszkaniem do remontu”? Na takie nieruchomości również jest spore zapotrzebowanie, jednak pamiętaj aby w tym wypadku cena była adekwatna do jej stanu technicznego. Nikt nie zapłaci dużej sumy pieniędzy, za mieszkanie z rynku wtórnego, które kwalifikuje się do przeprowadzenia generalnego remontu.
Drobne wady i usterki postaraj się naprawić a o tych większych koniecznie poinformuj nabywcę. Prędzej czy później wszystko wyjdzie na jaw i narazisz się tylko na nie potrzebny stres – szczerość to cecha, którą ludzie cenią sobie najbardziej!

Jakie zyski?

Teraz skupimy się na cenie? Bez wątpienia jej wysokość powinna być adekwatna do jakości. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest podanie zbyt wysokiej ceny, jeżeli widzisz, że w Twojej okolicy za tę kwotę można nabyć nową nieruchomość od dewelopera to musisz przygotować się na niepowodzenie. Inwestorzy oferują nie tylko nowoczesne mieszkania w centrum miasta ale również korzystną cenę. Oczywiste jest, że klient widząc te dwie oferty wybierze tę z rynku pierwotnego.
Zrób rozeznanie w okolicy – skorzystaj z internetowej wyszukiwarki nieruchomości i sprawdź w jakiej cenie sprzedają się lokale podobne do Twojego. Ważne jest aby cena była atrakcyjna i jednocześnie nie wzbudzała podejrzeń.
Niezwykle zachęcającym trikiem jest “mały rabat na dobry początek” – każdy z nas lubi oszczędzać więc niewielka zniżka zadziała dodatkowo zachęcająco. Dla przykładu – jeżeli mieszkanie jest warte 120 tys. zł podnieś cenę o 5-8 tys. zł, którą następnie opuścisz w trakcie negocjacji – w ten sposób zyskasz w oczach nabywcy, nie tracąc ani złotówki.

Dobra reklama kluczem do sukcesu!

Skoro ustaliłeś już wstępną cenę, to teraz skup się na samym ogłoszeniu. Atrakcyjny opis, zawierający m.in. szczegółowe informacje na temat samego mieszkania oraz budownictwa i okolicy to klucz do sukcesu – widząc tak dokładny opis, nie jedna osoba skontaktuje się z Tobą. Dodatkowym jego atutem z pewnością będą dołączone zdjęcia.
Gdzie umieścić ogłoszenie? Najprostszym i najpopularniejszym miejscem do umieszczania ofert jest oczywiście internet. Internetowa giełda nieruchomości lub inne strony poświęcone inwestycjom nieruchomościami to odpowiednie miejsce do zareklamowania się. Czy wiesz, że tylko jedna na dwadzieścia osób nie szuka nieruchomości po przez internet?

A może agencja?

Sam nie dajesz rady? Zawsze masz możliwość skorzystania z usług biura lub agencji nieruchomości. Pomoc pośrednika przyda się w szczególności tym osobom, które od ponad roku nie mogą sprzedać mieszkania lub same nie wiedzą jak należy się za to zabrać. Jeżeli zmagasz się z brakiem czasu i natłokiem codziennych obowiązków zgłoszenie się do agencji będzie najlepszym rozwiązaniem. Należy pamiętać, że za tę usługę jak za każdą inną trzeba zapłacić. Ceny są różne i zależą od w dużej mierze od zakresu działań konkretnej firmy – z reguły jest to stała kwota lub niewielki procent od ceny sprzedaży mieszkania.

Wnioskując, sprzedaż nieruchomości wcale nie musi być tak skomplikowanym i żmudnym zajęciem – dużo zależy od Ciebie, Twojego podejścia oraz przygotowania. Dostosuj się do wyżej wymienionych rad a zobaczysz, jak szybko uporasz się z problemem znalezienia kupca. Atrakcyjna cena oraz estetyczny wygląd to podstawa, dlatego nie czekaj tylko od razu przystąp do działania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here