Jak wybrać krzesło do biurka

Wybór odpowiedniego krzesła do biurka ma bardzo duży wpływ na komfort pracy, czy odrabiania lekcji przez dzieci. Powinno ono nie tylko pasować do aranżacji wnętrza, ale także być wygodne, zapewniać odpowiednie podparcie i sprawiać, że wszystkie czynności wykonywane przy biurku będą czymś przyjemnym. Przy wyborze krzesła do biurka należy zwrócić szczególną uwagę na kilka bardzo istotnych rzeczy, które będą rzutować na wybór konkretnego modelu.

  1. Najważniejsze elementy krzesła do biur
  2. Jak dobrać krzesło biurowe do budowy ciała użytkownika?
  3. Dlaczego system regulacji krzesła biurowego jest ważny?
  4. Jak ustawić krzesło biurowe we właściwy sposób?
  5. Krzesło biurowe klasyczne czy kubełkowe?

Najważniejsze elementy krzesła do biur

Wybór odpowiedniego krzesła do biurka nie zawsze jest łatwy. Mnogość modeli w sklepach z wyposażeniem różnego rodzaju wnętrz sprawia, że niekiedy można dostać zawrotu głowy. Wszystkie jednak powinny mieć kilka istotnych elementów, które będą wpływać na komfort i efektywność pracy, czy też nauki. Wielu producentów reklamuje swoje meble jako najlepsze, ale co tak naprawdę kryje się pod tym pojęciem? Każdy człowiek ma inne wymagania, jednak w jednym się wszyscy zgadzają – krzesło musi być wygodne.

Najważniejsze elementy krzesła do biurka to z pewnością:

  • siedzisko, które jest regulowane pneumatycznie
  • oparcie z napięciem i blokadą odchylenia oraz regulacją wysokości
  • podłokietniki regulowane
  • podstawka pod nogi

Jak dobrać krzesło biurowe do budowy ciała użytkownika?

Kupno pierwszego lepszego krzesła nie jest dobrym rozwiązaniem. Istnieje duże ryzyko, że produkt nie będzie spełniał pokładanych w nim oczekiwań, a co za tym idzie – stanie się nietrafionym zakupem. Z wyborem krzesła do biurka jest jak z wyborem idealnego łóżka do spania. Nie tylko musi ładnie wyglądać i pasować do aranżacji wnętrza, ale także spełniać wymogi jego użytkownika.

Przede wszystkim krzesło musi być dopasowane do sylwetki i budowy ciała. Ciężko trafić na te idealne, chyba że jest produkowane na zamówienie, ale właśnie po to są systemy regulacji, które pozwolą ustawić mebel, tak aby korzystanie z niego było przyjemnością. Oczywiste jest także, że osoba wysoka o dużej masie nie wybierze modelu z wąskim siedziskiem bez regulacji wysokości, choć ten drugi system jest prawie we wszystkich krzesłach. Znaczenie ma więc regulacja wysokości oparcia i siedziska, które jest odpowiednich rozmiarów.

Dlaczego system regulacji krzesła biurowego jest ważny?

Praktycznie każde krzesło biurowe ma wbudowany system regulacji, który zapewnia idealne dopasowanie go zarówno do jego użytkownika, jak i biurka. Jednym z najważniejszych jest oczywiście możliwość regulacji wysokości siedziska. Jest ona niezbędnym elementem, który gwarantuje prawidłową postawę i sprawia, że pozycja siedząca jest także stabilna. Zazwyczaj system opiera się na cylindrze pneumatycznym, który znajduje się pod poduszką krzesła. Regulację wysokości przeprowadza się za pomocą dźwigni, która zazwyczaj wystaje po boku siedziska. Warto mieć na uwadze ten aspekt podczas wyboru krzesła.

Bardzo często użytkownicy mają możliwość ustawiania sobie wysokości oparcia. Jest to także ważne, gdyż pozwala odpowiednio ustawić jego położenie względem pleców. Wiele z nich ma także wbudowany system blokady odchylenia, jak i jej regulacji. W ten sposób można idealnie dopasować krzesło do sylwetki użytkownika.

Pracując wiele godzin w biurze nie da się nie odczuć zmęczenia rąk. Szczególnie ważne więc dla takich pracowników są meble wyposażone w podłokietniki, a najlepiej takie, które mają odpowiednie i wygodne obicie. Ich regulacja odsunięcia od siedziska, jak i wysokości mocno wpływa na komfort pracy i odpowiednie ułożenie sylwetki. Innym systemem, który może poprawić wygodę użytkowania krzesła jest regulacja podnóżka. Szczególnie w przypadku dzieci jest to istotny element, który zapewnia stabilną i prawidłową postawę. Producentów krzeseł, które mają wszystkie te funkcje jest bardzo dużo. Nie wiesz, którego wybrać? Odkryj stylowe produkty do domu, dzięki którym poczujesz się jak u siebie w sklepie https://www.sfmeble.pl/.

Jak ustawić krzesło biurowe we właściwy sposób?

Odpowiednie ustawienie krzesła biurowego ma ogromne znaczenie dla komfortu pracy. Jak to właściwie zrobić? Po pierwsze oparcie powinno wspierać plecy co najmniej do wysokości łopatek. Ponadto wypukłość znajdująca się na dole oparcia powinna wspierać także odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

Wysokość siedziska nie powinna być za niska, gdyż będzie powodować lekkie podkurczanie nóg, a po ośmiu godzinach pracy objawi się to ich bólem. Siedzisko także nie powinno znajdować się za wysoko. Idealne ułożenie powinno pozwalać na swobodne postawienie stóp na podłodze i stabilizację całej pozycji.

Natomiast podłokietniki powinny być tak ustawione, aby opierające się na nich ręce nie zaczynały boleć po jakimś czasie. Należy więc ustawić taką wysokość i rozstaw, aby mogły one swobodnie się poruszać po nich, a także utrzymywać równy poziom z biurkiem.

Krzesło biurowe klasyczne czy kubełkowe?

To jaki rodzaj krzesła zostanie wybrany zależy głównie od posiadanego budżetu i preferencji jego użytkownika. Niektórzy będą woleli klasyczne proste rozwiązania, które są niekiedy znacznie tańsze. Inni zaś wybiorą fotele kubełkowe, które pozwolą „zatopienie” się w nich.

Najczęściej w biurze sprawdzają się klasyczne rozwiązania. W przypadku krzeseł kubełkowych są one idealne dla osób, które uwielbiają spędzać czas przy komputerze grając w gry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here