Jak wybrać odpowiednią deskę sedesową

Deska sedesowa jest niezbędną częścią każdej miski wc oraz podstawowym elementem wyposażenia łazienki. Warto kupić ją razem z miską wc, gdyż zagwarantuje to perfekcyjne dopasowanie do siebie obu tych elementów pod względem kształtu i designu. Nowoczesne deski sedesowe oferują wiele praktycznych możliwości, dzięki którym korzystanie z toalety staje się jeszcze bardziej komfortowe, bezpieczne i higieniczne.

Jakie funkcje pełni deska sedesowa?

Deska sedesowa pełni dwojaką funkcję. Jej pierwszym zadaniem jest umożliwienie zamykania toalety, co pozytywnie wpływa na higienę w łazience oraz komfort korzystania z tego pomieszczenia. Drugą rolą deski jest natomiast oferowanie wygodnego oparcia podczas korzystania z toalety. Jej gładka i przyjemna w kontakcie ze skórą powierzchnia sprawia, że korzystanie z wc jest komfortowe i przyjemne. Deska sedesowa podgrzewana dostępna w rozwiązaniach z funkcją bidetu z kolei oferuje przyjemne uczucie ciepła, które docenimy zwłaszcza w chłodne, zimowe dni. Jeśli chodzi natomiast o design, w sprzedaży dostępne są zarówno rozwiązania o klasycznej grubości, jak i ich odpowiedniki slim, które prezentują się niezwykle minimalistycznie i estetycznie.

Z uwagi na podwójną funkcję użytkową desek sedesowych, producenci wyposażenia łazienek stworzyli rozwiązania, które jeszcze lepiej wywiązują się ze powierzonych im zadań. Nowoczesne deski sedesowe są wyposażone w technologię wolnego opadania, która zapewnia ciche opuszczanie się pokrywy deski, co pozwala uniknąć hałasu wynikającego ze zbyt gwałtownego opadania deski. Deski wolnoopadające są także w pełni bezpieczne w użytkowaniu dla najmłodszych, gdyż w ich przypadku nie ma ryzyka przycięcia palców podczas manipulowania pokrywą deski.

Antybakteryjna powierzchnia i dodatkowe udogodnienia w deskach sedesowych

Antybakteryjna powierzchnia i dodatkowe udogodnienia w deskach sedesowych

Inną, bardzo przydatną właściwością, którą dysponują nowoczesne deski sedesowe, jest ich antybakteryjny charakter. Są one produkowane ze specjalnych materiałów, które są nie tylko trwałe i przyjemne w dotyku, ale także utrudniają namnażanie się bakterii i drobnoustrojów, co ma szczególne znaczenie w najbliższym otoczeniu toalety. Marka Roca do produkcji swoich desek wykorzystuje innowacyjny materiał Supralit, który nie tylko zwiększa higienę, ale także przedłuża trwałość wykonanych z niego desek. Ich powierzchnię jest także łatwo utrzymać w czystości, co sprawia, że użytkowanie desek marki Roca jest wygodne i bezpieczne dla naszego zdrowia.

Co ciekawe, nowoczesne deski sedesowe nie muszą być tylko i wyłącznie białe. Coraz większa popularność kolorowej ceramiki łazienkowej, w tym także misek wc, sprawiła bowiem, że do kompletu do nich dokupić można perfekcyjnie dopasowaną pod względem kolorystycznym deskę, która będzie prezentowała się spójnie i estetycznie dodatkowo potęgując oryginalny efekt wizualny. W ofercie marki Roca można znaleźć deski sedesowe w aż 6 kolorach, co daje wręcz nieograniczone możliwości aranżacyjne. Niezwykle ciekawą funkcją jest także podgrzewanie –  praktyczna deska sedesowa podgrzewana jest dostępna w dwóch urządzeniach sygnowanych logiem marki Roca – toalecie myjącej Inspira In-Wash oraz desce wc z funkcją bidetu Multiclean.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here