Jakie świece do restauracji

Aranżacje z wykorzystaniem świec ozdobnych cieszą się dużą popularnością nie tylko w tradycyjnych wnętrzach mieszkalnych, ale i wielu rodzajach wnętrz użytkowych. Świece wykorzystuje się m.in. jako rodzaj dekoracji stołów w restauracjach oraz dekoracji hotelowych. W tym drugim przypadku umieszcza się je nie tylko w pokojach gościnnych, ale także w okolicach recepcji czy w hotelowym lobby, dla stworzenia ciekawej aranżacji i bardziej przytulnego nastroju.

Jakie świece ozdobne do restauracji?

W przypadku wnętrz restauracyjnych, w których świece ozdobne wykorzystywane są przede wszystkim jako ważny element dekoracji stołów, najczęściej sięga się po ich stożkowe, smukłe i wysokie wersje. Tego typu świece automatycznie kojarzą się z romantyczną kolacją i ekskluzywnym wyposażeniem lokalu, a zatem będą idealnym uzupełnieniem wnętrz restauracyjnych wysokiej klasy. Oczywiście ten rodzaj świec ozdobnych może być również stosowany w mniejszych lokalach, na przykład w kawiarniach, a nawet w pubach.

Alternatywą dla smukłych świec stożkowych kojarzących się z lokalami o wyższym standardzie wykończenia, mogą być niższe i szersze świece pieńkowe lub świece typu kula. W tym przypadku zamiast w klasycznych świecznikach, zwykle umieszcza się je w specjalnie przygotowanych do tego celu stroikach. Takie świece mniej rzucają się w oczy, ale wciąż dekorują powierzchnię stołu, na którym zostaną umieszczone.

Jakie świece do hotelu?

Nowoczesne wnętrza hotelowe najczęściej wyposażone są w systemy przeciwpożarowe, których naturalnym elementem są detektory dymu. Dlatego palenie świec w takich pomieszczeniach jest zwykle niemożliwe. Nie mniej jednak świece ozdobne o pięknych kształtach i atrakcyjnej dla oka kolorystyce, wciąż wykorzystuje się do dekorowania niektórych pomieszczeń hotelowych, przede wszystkim okolic recepcji i hotelowego lobby. Doskonałym przykładem takich ozdób mogą być świece pływające, które umieszcza się we wnętrzach szklanych lub ceramicznych naczyń napełnionych wodą. Ciekawą alternatywą dla klasycznych świec parafinowych mogą być również dekoracyjne świece ledowe zasilane bateriami lub bezpośrednio z sieci. Dzięki wyposażeniu takich świec w kolorowe diody ledowe lub diody LED RGB istnieje możliwość sterowanie kolorem ich świecenia.

Niezależnie od rodzaju świec ozdobnych użytych do stworzenia dekoracyjnej kompozycji, która wzbogaci wystrój restauracji lub hotelu, zawsze warto sięgać po produkty lepszej jakości. Świece powinny wyróżniać się starannym wykonaniem i nienagannym wyglądem zewnętrznym. Raz odpalone, powinny palić się do końca. Na wpół wypalone świece nie będą atrakcyjną dekoracją.

[Głosów:4    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here